YENİ YOLLAR, HALİLİYE’NİN YOL AĞINI GENİŞLETİYOR

Üzerinde yürüdüğümüz yolların her biri bir zamanlar toprak yığınından ibaretti. İnsan nereye doğru ilerlediyse, ulaşılan yerler de onun bu ilerleyişini kolaylaştıracak şekilde düzenlendi. Haliliye Belediyesi de sınırları içinde vatandaşların ulaştığı her bir noktada, bu ilerleyişe yardım etmek için yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Bu nedenle, kimi zaman dağlar aşılıyor, kimi zaman ise yükseltiler indiriliyor. İş makineleri ile ilerleyen bu çalışmaların her biri, mevcut sokakların şartlarını iyileştirmekten farklı olarak, imar planında yol olarak düzenlenmiş yeni sokakların, yeni caddelerin açılması anlamına geliyor. Bu süreç, diğer yol yapım çalışmalarına göre çok daha zahmetli, engebeli arazi yapısı yolların yapımını kimi zaman aylar varan sürelere yayabiliyor.  Yollar arasındaki kot farkını giderebilmek, doğru ve güvenli trafik akışını sağlayabilmek için mühendislik çalışmaları yürütmek bu çalışmalardan sadece bazıları. 

 

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü stabilize yol çalışmaları merkezde 7 mahallede devam ediyor.  Çalışmaların devam ettiği merkezde yer alan 7 mahalle şöyle:

 

·         Ahmet Yesevi Mahallesi

·         İmam Bakır Mahallesi

·         Dağ Eteği Mahallesi

·         Şair Nabi Mahallesi

·         Sırrın Mahallesi

·         300 Konutlar Mahallesi

·         Devteşti Mahallesi

 

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bugüne kadar 11 bin 612 ton malzeme dökümü yaparak yol stabilize yol çalışmalarını sürdürdü.  Yol yapım çalışmaları sürdürülen kırsal mahalleler ise şu şekilde:

 

·         Konuklu Mahallesi

·         Gürcü Mahallesi

·         Boydere Mahallesi

·         Yeniköy Mahallesi

·         Çekçek Mahallesi

·         Köse Mahallesi

·         Sarp Dere Mahallesi

·         Anaz Mahallesi

·         İncirli Mahallesi

·         Karpuzlu Mahallesi

 

Kırsalda yer alan toplam 10 mahalleye bugüne kadar 1700 metrekare parke taşı döşendi.  Bu döşeme işlemi için ise 10 bin 456 ton malzeme kullanıldı.  Genel olarak, toplamda bin 700 metre kare parke taşı döşendi,  10 bin 456 ton malzeme dökülüp stabilize yol çalışması yapıldı.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 16.01.2015 07:34

×