Kırsal Mahallelerimizi Unutmadık

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kent merkezindeki çalışmalarının yanı sıra, kırsal mahallelerde de temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı personeller, Büyükşehir statüsüyle beraber mahalleye dönüşen köylerde temizlik çalışmalarına devam ediyor. Periyotlar halinde kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdüren temizlik işçileri; elle süpürme, dere temizliği ve konteynır temizliği yaparak kötü görüntünün sona ermesini sağlıyor.

Sırrın Mahallesi'ne bağlı Küme Evler Bölgesi'nde bugün temizlik çalışmalarını tamamlayan temizlik personelleri, daha temiz bir Haliliye için temizlik planlamasını kırsal mahallelerde de gerçekleştiriyor. Kırsal mahallelerde temizlik çalışmalarını çöp konteynırlarının boşaltımı ile periyodik hale getiren Temizlik İşleri Müdürlüğü, çöplerin çevre yayılımının engellenmesi adına bu mahallelerde temizlik şartlarını her geçen gün iyileştiriyor.

Ayrıca, ŞUSKİ tarafından alt yapısı tamamlanan kırsal mahallelerde ise Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 'nün stabilize ve kilitli beton parke yapım çalışmaları devam ediyor.

Eklenme Tarihi: 04.02.2015 07:55

×