TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ: HATIRLA SEVGİLİ

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ‘Hatırla Sevgili’ adlı Türk Sanat Müziği Konseri düzenlenecek.

Kentte kültürel ve sosyal faaliyetlerin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapan Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün bünyesinde kurduğu Türk Sanat Müziği Korosu hazırladığı özel bir repertuar ile musiki severlerin karşısına çıkacak. Yaklaşık 3 ay önce çalışmalara başlayan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kursiyerleri, eğitimin ardından kendi korosunu oluşturdu.

14 Şubat 2015 Cumartesi akşamı saat 19.30’da sunulacak konser 2 bölümden oluşacak. 30’a yakın eserin sunulacağı konserin ilk bölümünde rast eserler, ikinci bölümde ise nihavent eserler yer alacak. 22 kişinin yer alacağı sahneye, enstrümanları ile 15 orkestra sanatçısı da eşlik edecek. Solo ve koro şarkıların yer alacağı konserde dinleyenler için sürprizler de yer alıyor. 

Haliliye Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Şefi Osman Devecioğlu yönetiminde sunulacak sevgililer günü özel repertuarıyla ‘Hatırla Sevgili’ konseri, Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda ücretsiz olarak düzenlenirken, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü konsere tüm Şanlıurfalıları davet etti. 

 

Eklenme Tarihi: 10.02.2015 01:13

×