DEMİRKOL: KAMUDA PAYLAŞIMDAN YANAYIZ

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti Haliliye İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, belediyeler arasında paylaşımdan yana olduklarını söyledi. "Gönlümüzde sınır yok diyen Başkan Demirkol: "Kamuda paylaşımdan yanayız. Haliliye Belediyesi'nde bir şey verirken babamın malını vermiyorum." ifadelerini kullandı.

AK Parti Haliliye İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na Başkan Demirkol'un yanı sıra, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Emin Önen, Yahya Akman ve Zeynep Karahan Uslu, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Karaköprü Belediye Başkanvekili İsa Kızıldemir, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhekim Ayhan, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, Haliliye Belediye Meclis Üyeleri ve teşkilat üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Canpolat, ilçe teşkilatı olarak yaptıkları hizmetlerden bahsetti ve ardından Haliliye Belediyesi'nin yapmış olduğu faaliyetlerin anlatıldığı film gösterisi izlendi.

Toplantıda hazır bulunan kalabalığa konuşan Başkan Fevzi Demirkol, belediyeler arasında gönüllerinde sınır olmadığını ifade etti. Başkan Demirkol, kamuda her zaman paylaşımdan yana olduklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Belediyeler olarak kendi aramızda, gönlümüzde sınır yok. O nedenle paylaşımdan yanayız. Biz, şuanda Akçakale ve Hilvan Belediyelerinin iş makineleri Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından kullanılıyor. Kendilerine buradan Akçakale ve Hilvan Belediye Başkanlarımıza, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bu tip paylaşımlarda şimdiden bize destek olan, geçmişte bize destek olmuş olan bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Kamuda paylaşımdan yanayız. Haliliye Belediyesi'nde birşey verirken babamın malını vermiyorum. Kamunun malını veriyorum. Haliliye Belediyesi'ne bir şey temin ederken de evladıma miras bırakmıyorum. Kamunun malını kamunun hizmetinde kullanıyoruz. O paylaşım duygumuz çok yakın gelecekte bizzat sahada bütün belediyelerimiz içinde bir fiil yardımlaşmaya dönüşecektir."

"HEDEFİMİZ TURİZMDE HALİLİYE'NİN TANITIMI"

Başkan Fevzi Demirkol, konuşmasının devamında kültürel kalkınmada hedeflerinin turizmde Haliliye'nin tanıtılması olduğunu söyledi. Demirkol, "Kalkınmanın; bir ekonomik kalkınma vardır, bir de kültürel kalkınma vardır. Biz kültürel kalkınma kısmında, belediye olarak görev almak istiyoruz. Bütün semtlerimizde, bütün kenar semtlerimizde, bilgi evleri oluşturuyoruz. Kültürel kalkınmada, Haliliye'nin bütün tarihi, kültürel değerlerine sahip çıkacağız. Tanıyacağız, tanıtacağız. Yaşanması mümkün olmayan hanelerimizi de kayıt altına alacağız. O bakımdan ikinci hedefimiz turizmde, Şanlıurfa'nın ve Haliliye'nin tanıtımı. Biz bu hususta da gereken çalışmayı yapıyoruz" diye konuştu.

Başkan Demirkol, ayrıca hafta sonu TBMM Mevsimlik İşçi Komisyonu Çalıştayı ve AK Parti Kadın Kolları Kongresi ile çeşitli toplantılara katıldı.

Eklenme Tarihi: 15.02.2015 15:21

×