HALİLİYE BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU YAPILDI

Haliliye Belediye Başkanlığı Koşusu yapıldı. Şanlıurfa Hipodromu’nda yapılan yarışı Mustafa Yardımcı’ya ait 3 numaralı Alzenginoğlum isimli at, jokeyi Ferit Yardımcı ile birinci sırada tamamladı. Yarışta Canberat ikinci, Fobi üçüncü ve Ardakaya ise dördüncü oldu.  Haliliye Belediyesi Halk Oyunları ekibinin renk kattığı etkinlikte, 4 yaş üstü Safkan Arap atlarından 7 at yarıştı. 1300 metre kum zeminde yapılan koşunun ardından gecenin at sahibi, jokeyi ve antrenörlerine çeşitli ödüller sunulurken, Haliliye Belediye Yardımcısı Osman Uludağ, Belediye Başkanlığı koşusunda derece alan ekibe kupalarını verdi. Dereceye giren diğer jokey, antrenör ve at sahiplerine de plaket ve şiltlerin sunulduğu akşam müzik dinletisi ve resepsiyonla devam etti. 


Özel koşu programına, Haliliye Belediye Başkan Yardımcıları Osman Uludağ ve Mehmet Faik Demir’in yanı sıra; Belediye Meclis Üyeleri Abdulkadir Altundağ, Abdurrahman Beyaz, Ali Doğan, Emin Coşkun, Emir Elden, Erdal Deniz, Hasan Kaya, Mehmet Erol, Mehmet Toprak, Metin Çadırcı, Müslüm Yüksel, Nusret Kaya, Selim Polatkan ile Haliliye Belediyesi Birim Müdürleri ve personeller de katıldı.  


Koşuyu izleyenlere kumanyaların dağıtıldığı gece de Şanlıurfa’da geçtiğimiz Aralık ayından itibaren ilk defa yapılmaya başlanan gece koşularından biri de Haliliye Belediye Başkanlığı koşusu olarak kayıtlara geçti. 


Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un bu yıl Ankara programı nedeniyle katılamadığı koşu her yıl tekrarlanacak.  Koşu sonrasında bir konuşma yapan Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ: “Türkiye Jokey Klübünün düzenlemiş olduğu yarışlar pazartesi ve Perşembe günleri ise Şanlıurfa’da düzenleniyor. Bu Perşembe Şanlıurfa’da ilk olarak Haliliye Belediyesi koşusu adı altında bir kupa programı düzenlendi. Yarışımız yapıldı, kazananlar ödüllerini aldılar. Bugün programa Haliliye Belediye Başkanımız Sayın Fevzi Demirkol da katılacaktı. Kendisi Başbakanımızın daveti üzerine Ankara’da Belediye Başkanları toplantısında bulunduğundan onun yerine başkan vekili, meclis üyelerimiz, ilçe teşkilatımızdan arkadaşlarla bugün belediyemiz adına düzenlenen kupa töreninde bir aradaydık. Şanlıurfa atçılık açısından bir merkez haline geldi. Arap atlarının özellikle yetiştirildiği bir merkez, bu manada tabi bizde ilgiyi arttırmak adına at yarışı severlerin konuya biraz daha meyilli davranması için böyle bir kupa düzenledik. Ben kazanan atın sahibine, jokeyine ve antrenörleri, seyisleri tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.” dedi. 


Eklenme Tarihi: 20.02.2015 04:28

×