HALİLİYE BELEDİYESİ’NDEN KARLA MÜCADELE

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bugün kurdukları ekiplerle gün boyu sahada karla mücadele yürüttü.

Temizlik İşleri Müdürlüğü 32 mahallede 1219 sokak ve 45 caddede, 301 personelle rutin temizlik faaliyetlerini yürütürken aynı zamanda kar küreme, 5 arazöz ile bütün cadde ve ana artellerde yıkama ve kırılan veya budanan ağaç artıklarını topladı.  Sahadaki tüm ekipler gün boyu kent geneline hizmet verebilmek adına oluşturulan kriz masasında ise çalışmalara ortak olarak yürüttü. Kar yağışının devam ettiği saatler boyunca kaldırımlardaki yığın karlarla da mücadele eden ekipler, yayaların kaymasını engellemek adına daha sonra ise yıkama işlemlerinde bulundu.

Fen İşleri Müdürlüğü ise 9 farklı ekiple yürüttüğü ve devam eden çalışmalarında 4 traktör, 1 kepçe, 2 greyder ve 35 personelle hem yolları tuzlayarak donmalara karşı tedbir aldı, hem de yol açma çalışmalarına destek verdi.  30 tonun üzerinde tuzun kullanıldığı, (buzlanma) don mücadelesinde trafik akışını rahatlatmak ve kazalara sebebiyet verecek kayma riskini azaltmak için ekipler gün boyu ilçenin farklı noktalarında çalışmalarını yürütüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ise kar yükü nedeniyle kırılan ve kırılmalar nedeniyle risk oluşturan ağaçlara müdahale edildi.  Gerekli budamaların yapıldığı ağaçların yanı sıra, devrilen ağaçlara müdahale edilerek taşımalar yürütüldü. Park ve bahçelerde kazalara sebebiyet verebilecek veya hasarlar oluşturabilecek kar yoğunluğunun bulunduğu alanlarda temizlik işlemleri yapıldı.

Haliliye Belediyesi kar ile mücadele kapsamında ‘444 22 63’ nolu ‘Beyaz Masa’ birimini ise gün boyu aktif olarak kullandı. Ekiplerle koordineli olarak çalışan halkla ilişkiler birimi, yardıma ihtiyaç olan bölge ve noktalara gün boyu ekipleri sevk ederek önlemlerin arttırılmasını ve çözümüm bulunmasını sağladı. Oluşturulan kriz ekibi rutin şikayetlerin yanı sıra, müdürlük ekiplerinin bir biri ile koordinesini de sağladı. 

Eklenme Tarihi: 20.02.2015 10:06

×