HALİLİYE, ŞAMPİYONAYA GALİBİYETLE BAŞLADI

Haliliye Belediyesi'nin ana sponsoru olduğu Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından kentte yapılan Muay Thai Güneydoğu Bölge Şampiyonası başladı. Şampiyonada Şanlıurfa Haliliye Belediye Spor'u temsilen ringe çıkan Mevlana Altuntaş, rakibine havlu attırarak ilk karşılaşmadan galip ayrıldı.

Muay Thai Güneydoğu Bölge Şampiyonası Şanlıurfa Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu'nda başladı. Açılış törenine Haliliye Belediye Başkan Yardımcıları Hacı Kanduza ve Osman Uludağ, Belediye Meclis Üyesi Emir Elden ve birim müdürlerinin yanı sıra, Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam, Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Muay Thai Güneydoğu Bölge Koordinatörü Murat Akaltun ve spor severler katıldı.

Şampiyonanın açılış töreninin ardından kürsüye çıkan Akaltun, şampiyonaya katkılarından dolayı Haliliye Belediyesi ve Başkan Fevzi Demirkol'a teşekkür etti. Ertuğrul Yıldız ise geçmişten bugüne kentte sporcu sayısının arttığını belirterek, Muay Thai Şampiyonası'na ana sponsor olan Haliliye Belediyesi'ne teşekkür etti.

"SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ"

Açılışta son olarak konuşan Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, Haliliye Belediyesi'nin sporun ve sporcunun her zaman yanında olduğunu ifade etti. Uludağ, şunları kaydetti:

"Bugün ilimizde önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapıyoruz. Tabi bunda emekleri olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ertuğrul Yıldız ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu spor müsabakalarının Şanlıurfa'da yapılması, ilimizin, ilçemizin, Eyyübiye'nin, Haliliye'nin genç nüfusu oldukça fazla. Buradaki genç arkadaşlarımıza, sporun güzelliklerini ve başarısını göstererek belki bir örnek çıkarabiliriz. Daha fazla sporcu çıkmasını sağlayabiliriz. Geçmişten bugüne baktığınızda, kentte sporcu sayısında bir artış olduğunu görüyoruz. Bunda bu tip organizasyonların büyük katkısı var. Bugün bu faaliyetlerin arttırılması için biz kurumlar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak için buradayız. Haliliye Belediyesi ve Başkanımız Sayın Fevzi Demirkol, sporcunun ve sporun her zaman yanında olduğunu göstermek için bugün Haliliye Belediyesi olarak bu organizasyonun ana sponsoru olarak burada bulunuyoruz. Genç sporcu kardeşlerimize başarılar diliyorum."

HALİLİYE BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR ETTİLER

Muay Thai'nin tüm vücudun çalıştığı bir sporun olduğunu ifade eden Federasyon Başkanı Halil Durna, Haliliye Belediyesi'ne teşekkür ettiği konuşmasında: "Öncelikle Muay Thai sporuna göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Ama belki ilk kez burada May tay sporunu izleyecek arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, devlet büyüklerimiz olabilir. O yüzden özellikle bir iki cümle ile Muay Thai sporunu anlatmak istiyorum. Muay Thai sporu Taylant'ın resmi sporu. Nasıl bizim yağlı güreşimiz varsa Tayland'ta da Muay Thai sporu var.  Gerçekten vücudun tamamını çalıştıran bu sporcuların kendilerine özgüvenlerini arttıran spordur. Burada emeği geçen Şanlıurfa Valiliğimiz olmak üzere, Haliliye Belediyemize teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Yardımcısı Uğur Sezer de, konuşmasında Haliliye Belediyesi'ne ana sponsorluğundan dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:

"Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yapılan bölge şampiyonamızda tüm sporcularımızı Şanlıurfa'da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Güneydoğu Anadolu Şampiyonasının Şanlıurfa'da düzenlenmesi, Urfa adına, Peygamberler Şehri adına ve spor adına çok büyük önem arz etmektedir. Şanlıurfa Valiliği olarak bugün bu etkinliğin burada düzenlenmesini sağlayan başta Federasyon başkanımıza Haliliye Belediyemize sponsorluğundan dolayı, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi sunuyorum."

Konuşmaların ardından Başkan Yardımcıları Kanduza ve Uludağ ile Meclis Üyesi Elden, Federasyon Başkanı Halil Durna'ya hediye taktim etti.

MEVLANA, RAKİBİNE HAVLU ATTIRDI

Şampiyonaya Haliliye Belediyesi Spor Birimi bünyesinde kurulan Şanlıurfa Haliliye Belediye Spor'u temsilen katılan Kickboks Avrupa Şampiyonu Mevlana Altuntaş, 'A Divisyon Büyük Erkekler' kategorisinde 71 kiloda Diyarbakırlı Ali Türkan ile karşılaştı. Altuntaş, rakibine havlu attırarak ringden galip ayrıldı.

Karşılaşmanın ardından konuşan Mevlana Altuntaş, Haliliye Belediyesi'ni temsilen çıktığı tüm karşılaşmalardan galip gelerek şampiyon olmak ve Avrupa'da bayrağımızı göndere çekmek istediğini söyledi.

Eklenme Tarihi: 07.03.2015 10:47

×