ÇOCUK EVLERİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Haliliye Belediyesi, 3 Çocuk Evi'nin 1 yıllık kira bedellerini karşılamak üzere Şanlıurfa Valiliği ile protokol imzaladı. Protokolde konuşan Başkan Fevzi Demirkol, "O gençlerimizin, aile ortamında yetişmeleri, bizim için çok önemli" dedi.

Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, Şanlıurfa Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Evleri'nin 1 yıllık kiralanması için protokol hazırladı. Valilik makamında düzenlenen protokol törenine Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve ilgililer katıldı. Yetimlere uzatılan elin en kıymetli el olduğunu ve Fevzi Demirkol'un bu konuya el uzattığını söyleyen Vali Küçük, "3 Çocuk Evi'ni, Haliliye Belediye'miz kiraladı. Burada çocuklarımız kalacak. Yeni sistemi biliyorsunuz, artık yurtlarda kalmak değil. Çocukların, bir mahalle ortamında, bir ev ortamında ikamet etmeleri, yaşamaları. Ben Haliliye Belediye'mize, başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Toplumumuzun en derin yarısıdır, yetim, sahipsiz çocuklarımız. Buraya uzatılan el en değerli, en kıymetli eldir. Fevzi Bey, güçlü bir şekilde el uzatmıştır. Ben o eli, teşekkür duygularla sıkıyorum. Sağ olsun, var olsun" dedi.

"AİLE ORTAMINDA YETİŞMELERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Başkan Fevzi Demirkol ise kimsesiz ve yardıma muhtaç çocukların aile ortamında yetişmelerinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, "Haliliye Belediyesi olarak biz kamuda paylaşımdan yanayız ve kamu imkanlarının birleştirilmesinden tarafız. Bu bakımdan kamuda olan ne varsa, hem kullanma, hem kullandırma, hem imkan temin etme hem de imkan  talep etme noktasında insanlarımızın rahat etmesi konusunda ne gerekiyorsa yapacağız. Bugün imzaladığımız protokolle, kimsesiz, bakıma muhtaç çocuklarımızın, aile ortamında yetiştirilme temini için 3 evin yıllık kirasını ve bir takım ihtiyaçlarını Haliliye Belediyesi olarak üstlenmiş olduk. O gençlerimizin, aile ortamında yetişmeleri, bizim için çok önemli. Bu hassasiyet için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne ve Sayın Valimize teşekkür ediyoruz. O çocuklarımız, Haliliye için, Urfa için, Türkiye için iyi hizmetler yapmak için kendilerini geliştirmelerini temenni ediyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından üç Çocuk Evi'nin kiralanması için hazırlanan protokol; Vali İzzettin Küçük ve Başkan Fevzi Demirkol tarafından imzalandı.

Eklenme Tarihi: 12.03.2015 09:52

×