BAŞKAN DEMİRKOL DOKTORLARA KARANFİL DAĞITTI


Şanlıurfa Tabipler Odası tarafından düzenlenen Tıp Bayramı etkinliğine katılan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, sağlık çalışanlarına karanfil dağıttı.

 

Büyükşehir Belediyesi Nikah ve Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe; Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Mehmet Gülüm, İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Erdoğan Duran, Harran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ercan Yeni ve sağlık çalışanları katıldı.  Programın açılış konuşmasında kürsüye çıkan Başkan Fevzi Demirkol, sağlık çalışanlarının ne kadar övünse az olduğunu söyledi. 

14 Mart Tıp Bayramının Birleşmiş Milletler tarafından tespit edilmediğini anlatan Başkan Demirkol, açıklamalarının devamında ise şu ifadelere yer verdi: ‘’ 14 mart tıp bayramı birleşmiş milletler tarafından tespit edilmemiş doğrudan doğruya bizim milletimiz tarafından tespit edilmiş bir gündür. Bu bakımdan kendinizle ne kadar övünseniz azdır. İkinci olarak bu yıl yüzüncü yılını kutladığımız Çanakkale savaşında; Vefa Lisesi, İzmir Lisesi, Konya Lisesi İstanbul Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane mezun vermemiştir tamamı şehit olmuştur. Bu bakımdan ne kadar övünseniz azdır. Tıp bayramı dediğiniz zaman bir tıbbın gelişi ile birde günümüz şartları birkaç cümle ile özetlemeye çalışacağım, geldiğimiz günün kıymetini bilmemiz açısından. Şimdi Şamanların tedavi ettiği bir toplumdan, İbn-i Sinalar, Harezmiler, İbn-i Hayyamlar çıkarmış bir toplumdan geçmişimizle övünerek şimdi öncülüğü batıya kaptırmış gözükmemize rağmen birçok ünlü tıp bilim adamlarının yine Türklerden çıktığını övünerek müşade ediyoruz.’’

 

BAŞKAN DEMİRKOL’DAN OSMANBEY’DE YURT SÖZÜ

Harran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ercan Yeni’nin öğrencilerin sıkıntılarını anlattığı konuşmayı anımsatan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ,‘’Öğretim camiasında ki sıkıntının öğrenci yurdu olduğundan bahsettiler. Sayın rektör arsa ile ilgili sıkıntımız var. Eğer arsa verilirse yurt yaparız‘’ dedi. 

 

Eklenme Tarihi: 14.03.2015 09:38

×