ÇANAKKALE TİYATRO YARIŞMASI SONUÇLANDI

Haliliye Belediyesi'nin, Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği "Çanakkale" konulu tiyatro yarışmasının finali gerçekleştirildi. 375 puanla Osman Ertörer Ortaokulu'nun birinci olduğu yarışmayla ilgili konuşan Başkan Fevzi Demirkol, "Bizim gayemiz Çanakkale'yi anlatmak, Çanakkale'yi bütün sanat dallarında tiyatroda, resimde, kompozisyonda, şiirde her branşta Çanakkale'yi anlatmak" dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çanakkale Tiyatro Yarışması'nın finali Milli Eğitim Konferans Salonu'nda yapıldı. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcıları Haci Kunduza ve Osman Uludağ, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat ve belediye birim müdürleri ile öğrencilerin katıldığı finalin açılışında konuşan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdulkadir Kırıcı, tiyatronun öneminden bahsetti.

Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı nedeniyle Haliliye Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerden bahseden Başkan Fevzi Demirkol ise, "Çanakkale Destanı'nın daha iyi anlaşılması ve bizim tarihimizdeki yeri aynı zamanda geleceği dizayn ederken, unutmamamız gereken bir destan olduğu için Çanakkale'nin önemine binaen, biz Haliliye Belediyesi bütün Şanlıurfa genelinde okullarımızın katıldığı çeşitli yarışmalar düzenledik. Resim, kompozisyon, tiyatro, şiir okuma, şiir yazma ve aynı zamanda konusu sadece Çanakkale olan bir bilgi yarışması düzenlemiştik" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Hasan Ocakoğlu, Murat Çoban, Recep Genç ve Halil Yılmaz'ın juri üyesi olduğu Eyyüp Göncü Lisesi, Osman Ertörer Ortaokulu ve Türk Telekom Ortaokulu'nun yarıştığı finale geçildi. İzleyenlerin duygulandığı finalde Eyyüp Göncü Lisesi 270 puanla üçüncü, Türk Telekom Ortaokulu 318 puanla ikinci ve Osman Ertörer Ortaokulu 375 puanla birinci oldu.

"HEPİNİZİ ÇANAKKALE'YE GÖTÜRECEĞİZ"

Finalin sonunda konuşan Başkan Fevzi Demirkol, dereceye giren bütün öğrencileri Çanakkale'ye götüreceklerini söyleyerek, şunları dedi:

"Bizim gayemiz Çanakkale'yi anlatmak, Çanakkale'yi bütün sanat dallarında tiyatroda, resimde, kompozisyonda, şiirde her branşta Çanakkale'yi anlatmak. Şimdi bu coşku ve heyecanı gördükten sonra zannediyorum bunu unutmayacaksınız. Çanakkale'yi anlatacaksınız, benimde küçük yaşta izlediğim tiyatrolar halen aklımdadır. Çanakkale'yi nesilden nesile anlatacağız. Haliliye Belediyesi olarak, Çanakkale'yi hissettirdiğimizi, Çanakkale'yi bizim talebimiz üzerine okullarımızın anladığını, anlatacaklarını umuyoruz. Hepinizi Çanakkale'ye götüreceğiz."

Final, hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardında sona erdi.

Eklenme Tarihi: 19.03.2015 10:33

×