SOLUK ALMA VAKTİ SAHNELENDİ

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle düzenlenen "Soluk Almak Vakti" isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunun ardından konuşan Başkan Fevzi Demirkol, "Biz gençlerimizin sanata tutkusunu, aynı zamanda halkımıza aktarılmasını istiyoruz" dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Konferans Salonu'nda düzenlenen ve İbrahim Halil Yılmaz'ın yönettiği, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadir Kırıcı ile Haliliye Belediyesi Tiyatro ekibinin sahne aldığı "Soluk Almak Vakti" isimli oyuna; Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcısı Hacı Kanduza, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı İsa Kızıldemir, Belediye Meclis Üyeleri ile sanat severler katıldı.

Şanlıurfa geleneklerinden izler taşıyan  oyun, izleyenlerin beğenisini topladı. Oyunun ardından sahneye çıkan Başkan Fevzi Demirkol, sanata ve sanatçıya değer verdiklerini söyledi. Tarihi ve kültürel değerleri yaşatacaklarını söyleyen Başkan Demirkol, "Biz kalkınma istiyoruz. Sanayide kalkınma, ekonomi de kalkınma ama bunun temelinde kültürel kalkınma. Belediye Başkanlığı adaylığı sırasında söylediğimiz birşey var; geleneğimize sahip çıkacağız, geleceğimizi düzenleyeceğiz. Gelenekten geleceğe diyerek, tarihi ve kültürel değerlerimizi yaşayacağımızı, yaşatacağımızı, şuan kaybolmaya yüz tutmuş olanları da kayıt altına alacağımızı söyledik. Böyle güzel bir tablo çıktı. Bu arkadaşlarım, hepsi gönüllü, transfer edilmiş insanlar değil. Biz reklam peşinde değiliz. Biz gönüllere hizmet ediyoruz. Biz insanlara hizmet ediyoruz. Bu hizmeti gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. O bakımdan, bunların çoğu, daha doğrusu tamamı, Sayın Abdulkadir Kırıcı dışında tahmin ediyorum tamamı, Haliliye Belediyesi'nde yetiştiler. Daha önce söylemiştik; biz toprağa tohum attık, yeşermesini bekliyoruz, onun için yağmur, güneş, su ve sabır lazım. Ama herhalde 2- 3 ay içerisinde böyle bir ekip çıktı. Ben, kendilerini tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum. Ömrümüz vefa ederse, bu güzellikleri her zaman yaşayacağız. Bu güzellikleri bize yaşatan sanatçı dostlarımıza, kardeşlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz. Biz gençlerimizin sanata tutkusunu, aynı zamanda halkımıza aktarılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Gece, konuşmanın ardından Başkan Demirkol'un tiyatroculara çiçek taktim etmesiyle sona erdi.

Eklenme Tarihi: 28.03.2015 05:53

×