Beyaz Masa

Halkla İlişkiler Beyaz Masa Vatandaşlarımızın sorun, görüş ve taleplerini iletebildiği, Urfa halkına her konuda yol göstermeyi amaç edinen, kendisine ulaşan tüm sorun, görüş ve talepleri çözümlenebilmesi için ilgili birimlere ileten ve takibini yapan koordinasyon merkezidir.

Beyaz Masa Birimi; 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve 3071 Sayılı Dilekçe Hakkı Kanunu baz alarak çalışmaktadır.

Belediye sınırları içerisinde 8 kişilik deneyimli ve güler yüzlü kadrosuyla hizmet veren BEYAZ MASA, 08.00 / 24.00 saatleri arası Hafta sonu dâhil hizmet vermeye başlamıştır. Resmi ve Dini Bayramlarda hizmetimiz devam etmektedir.

BEYAZ MASA birimine iletilmiş olan tüm sorun, görüş ve talepleri sonucu olumlu veya olumsuz vatandaşlarımıza geri dönüşüm yapılmakta geri dönüşüm sonuçları düzenli şekilde raporlanmaktadır.

Beyaz masa biriminde; 7 Personel İstek Şikâyet ve Vatandaş Geri dönüş işlemleriyle ilgilenmekte olup 2 personel Evrak Kayıt İşlemleriyle ilgilenmektedir.

BEYAZ MASA birimine 08.00-24.00 saatleri arası alo 444 22 63 hattından, e-mail veya şahsen başvurulabilir,

08.00-17.00 saatleri arasında dilekçeyle başvurulabilir.

Şanlıurfa’nın Büyükşehir statüsüne geçmesi ve 3 ilçeye ayrılması sebebiyle vatandaşlarımız belediyelerin yasal yetki ve sınırlarını bilmemesi veya karıştırmasından dolayı karışıklık yaşanabilmekte ve vatandaşlarımız sıkıntıya düşmektedir.

Haliliye Beyaz Masa olarak biz bu karışıklığı en aza indirmek için, Büyükşehir Belediyesi, Şuski Genel Müdürlüğü, Eyübbiye Belediyesi ve Karaköprü Belediyesi ile koordineli çalışarak,  vatandaşın yorulmaması adına gelen istek, öneri ve şikâyeti ivedi bir şekilde ilgili kuruma yönlendirip takibi yapılmaktadır.

Eklenme Tarihi: 28.06.2017 23:11

Diğer İçerikler×