BAKAN ÇELİK, BAŞKAN DEMİRKOL İLE YENİ YAPILAN PARKA FİDAN DİKTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Haliliye Belediyesi tarafından Süleymaniye Mahallesi'nde yapımı devam eden parkın ilk fidanını dikti. Haliliye Belediyesi’ne 1 yıl içerisinde yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Bakan Çelik, yapılan ağaç dikimleri için ise, “Ben görmeyeceğim diye bakmayın. Gelecek nesiller, Şanlıurfa'nın hemen çıkış noktalarını ormanlarla karşılasınlar” ifadelerini kullandı.

Haliliye Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, Süleymaniye Mahallesi Haliliye Cami yanında bulunan yüksek gerilim hattı altındaki boş alanda yeşillendirme çalışması ve park yapım başlattı. Mahalle sakinlerinin isteklerine cevap olarak yapılan parka, fidan dikimi için tören düzenlendi. Törene Bakan Faruk Çelik ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'un yanı sıra, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ve Mehmet Akyürek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyaz Gül ve AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, diğer AK Parti teşkilat üyeleri ile birim müdürleri, ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Çelik, Haliliye Belediyesi tarafından yapımına başlanılan parkla ilgili Başkan Demirkol'dan bilgi aldı. Haliliye Belediyesi'nin yaptığı faaliyetlerle ilgili de bilgiler alan Bakan Çelik, daha sonra ilk fidanı toprakla buluşturdu.

DEMİRKOL: "GÖNÜLDEN HİZMETİMİZ HER ALANDA DEVAM EDİYOR"

Fidan dikiminin ardından konuşan Başkan Fevzi Demirkol, Haliliye Belediyesi olarak gönülden hizmetlerin her alanda devam ettiğini söyledi. Kısa zamanda kırsaldaki 137 mahallede çocuk oyun grubu kuracakları müjdesini veren Başkan Demirkol, şunları söyledi:

"Burada, Sayın Bakanımızın da teşrifiyle bir ağaçlandırma çalışması başlatmış bulunuyoruz. Bu ağaçlandırma çalışmalarımız çeşitli alanlarda daha sonrasında devam edecek. Geçen cuma, namaza geldiğimiz zaman buradaki eksiği gördük ve muhtarımız bize söyledi. Caminin avlusu da dahil olmak üzere bu alanı yeniden düzenledik. Sayın Bakanımızın teşrifi ve sayın milletvekillerimizin, sayın protokolün teşrifi bize şeref vermiştir. Haliliye Belediyesi olarak gönülden hizmetimiz her alanda devam ediyor. Ağaçlandırma çalışmasının yanında 137 kırsal mahallemizin 137'sine de çocuk oyun grubu tesis edeceğiz. Ayrıca, kırsal mahallelerimizin hemen hemen çoğunda klima, halı ve taziye evleri, kültür evleri, ibadethanelerimiz için çeşitli yardımlarımız devam ediyor. 30 civarında nüfus sıralamasına göre kültür evi, taziye evi yapıyoruz. Kent içindeki 32 mahallemizden 19'unda kilit beton parke çalışmalarımız ya bitti ya da bitmek üzere, kalan 13 mahallemizde ise ihtiyaç yok. Ayrıca, kırsal mahallelerimizden Gürcütepe, Konuklu, Kısas, Perşembe, Yeniköy, Mutluca, Mamuca, Emirler, Uzunköy bölgelerinde de çalışmalarımız bitti. Yine kırsal mahallelerimizden Havşanlı, Osmanbey, Tepedibi, Yeşiltepe'de kilit parke çalışmalarımız devam ediyor."

"BU YIL VAAT ETTİĞİMİZ HİZMETLERİN BİR ÇOĞUNU GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Başkan Demirkol, konuşmasının devamında bu yıl içerisinde vaat edilen hizmetlerin bir çoğunun gerçekleşeceğini de ifade ederek, şunları dedi:

"Bu sene içerisinde size vaat ettiğimiz hizmetlerin bir çoğunu gerçekleştireceğiz. Yalnız, bizim daha önceden gelen bir belediye olmadığımız için bir metre kare arsamız yok. Size vaat ettiğimiz kültür ve spor tesislerini, ileride arsa arayışlarımızla ilgili Sayın Bakanımızın, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Sayın Valimizin destekleri devam ediyor. Kısa sürede sonuçlandıracağız. Bu, meselemiz sonuçlandığı zaman da, size seçim öncesinde vaat ettiğimiz kadınlar, gençler, engelliler için ve tüm halkımızın istifade edeceği sosyal ve kültürel tesisleri yapacağız. İki bina kiraladık. Orada da, kreş ve kütüphane başta olmak üzere vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz."

BAKAN ÇELİK: "NEREDE UFAK BİR YER BULDUYSANIZ, KÜÇÜMSEMEYİN AĞAÇ DİKMEYE ÇALIŞIN"

Başkan Demirkol'un ardından konuşan Bakan Faruk Çelik, Haliliye Belediyesi'nin yeni kurulan bir belediye olduğunu hatırlatarak, 1 yıl içerisinde yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ve tebrik ederek, şunları söyledi:

"Haliliye Belediyemiz bildiğiniz gibi yeni kurulan bir belediye. Büyükşehir belediyemiz, yeni kurulan bir belediye. Bir yıl içerisinde baya mesafeler aldılar. Tam hizmet etme noktasına geldiler. İdari yapılarını tamamladılar. Binalarına yerleştiler ve şimdi hizmet zamanı. Görüyorum ki; Haliliye Belediye Başkanımız yer sıkıntısında bahsediyor. Doğrular, haklılar. Ama bulduğu yeri de yeşertmek, yeşillendirmek, ağaçlandırma konusundaki ziyaretlerde çıkan bu talebi karşılamasından dolayı kendisini tebrik ediyorum. Aynen doğru, katılıyorum. Nerede ufak bir yer bulduysanız, küçümsemeyin oraya ağaç dikmeye çalışın. Orasını yeşertin, Şanlıurfa'ya çok yakışır. Şanlıurfa'nın güzelleşmesi gerekiyor. Gerek kentsel dönüşümlerle gerekse bu ağaç dikme kampanyalarıyla. Şuanda Türkiye'nin dört bir tarafında 120 bin kişi görevlendirdik. 120 bin kişi, 250 milyon ağaç dikiyor. Şimdi bu kadar büyük çaplı organizasyon Türkiye'de devam ederken, Şanlıurfa'da, 5 bin kardeşimiz şuanda ağaç dikimiyle meşguller. Ne için? Çünkü, Şanlıurfa, yem yeşil olsun. Ben görmeyeceğim diye bakmayın. Gelecek nesiller, Şanlıurfa'nın hemen çıkış noktalarını ormanlarla karşılasınlar. Bu mümkün mü? Mümkün. Bazı yerlere bakınız, oralarda ormanları göreceksiniz. Neden yaygınlaşmasın? Yaygınlaşsın tabi, belediye başkanlarımıza şehir merkezlerindeki yeşil alanları çoğaltmaları gerekiyor. Onun için güzel bir başlangıç. Bu başlangıcın devamını diliyorum. Haliliye Belediyemizi ve Büyükşehir Belediyemizi kutluyorum. Doğalgazıyla, alt yapısıyla, üst yapısıyla,  Devteşti’lilerin yüzü gülecek. Ayrıca, bölgenin de yüzü gülecek. Barış politikalarımızla, kardeşlik politikalarımızla yüzler gülecek. İstikrardan ayrılmayın diyorum, AK Parti'den ayrılmayın diyorum. Gerisini siz Allah'a havale edin diyorum. Göreceksiniz her şey güzel olduğu gibi daha güzel olacak."

Eklenme Tarihi: 05.04.2015 10:21

×