HALİLİYE BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI 1. OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haliliye Belediye Meclisi Nisan Ayı 1. Oturumu gerçekleştirildi. Nisan Ayının ilk toplantısında, başkanlık teklifleri ve komisyon önergeleri konuşuldu.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda bugün yapılan meclis toplantısının 1’inci birleşimine Meclis Başkanvekili Abdurrahman Beyaz başkanlık yaptı. Açılış ve yoklamanın ardından başlayan meclis toplantısında başkanlık teklifleri gündeme alındı. Başkanlık tekliflerinin görüşülmesinin ardından meclis üyeleri tarafından verilen yazılı önergelere geçildi. 

Meclis üyeleri tarafından ‘Anneler Günü'nde Haliliye Belediye Meclisi Kadın ve Aile Komisyonu’nun çalışma yapması yazılı önerge ile sunuldu. Söz konusu önerge oy birliği ile kabul edildi. İkinci önergede ise Haliliye ilçesi sınırlarında bulunan ‘Baz istasyonlarının sayısı ve zararları hakkında araştırma yapılması’ konusu gündeme taşındı.  Meclis Üyesi Ahmet İnan yaptığı açıklamada, vatandaşlar tarafından apartman yada bahçelere kira karşılığı kurulan baz istasyonlarının zararlarının anlatılması gerektiğini ifade etti.  Yazılı önerge kabul edilerek, konunun araştırılması için Çevre ve Temizlik Komisyonu’na havale edildi.  Bir diğer önergede ise Haliliye ilçe sınırlarında bulunan parklarda kafeteryaların kontrol edilmesi gündeme getirildi ve Büyükşehir Meclisine de konunun taşınması talep edildi. Önergenin gündeme alınması oy çokluğu ile kabul edildi.

Başkanlık teklifleri ve yazılı önergelerin görüşülmesinin ardından Meclis toplantısı Nisan Ayı 1. Oturumu sona erdi. Haliliye Belediye Meclisi Nisan Ayı 2. Oturumu 7 Nisan 2015 saat 14.00’de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

 

Eklenme Tarihi: 06.04.2015 09:48

×