BAŞKAN DEMİRKOL'DAN TÜRK POLİS TEŞKİLATI MESAJI

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Türk Polis Teşkilatı'nın 170'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.

Başkan Fevzi Demirkol, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türk Polis Teşkilatı'nın, gücünü kanunlardan ve halktan aldığını belirtti.

Başkan Demirkol; polislerin görevini her zaman fedakarca ve gerektiğinde canını hiçe sayarak yerine getirdiğini belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Devlet ile vatandaş arasındaki diyaloğun en önemli basamaklarından biri olan Türk Polis Teşkilatı, milletin birlik ve beraberlik içinde, huzur ve güvenliğini sağlamak adına fedakarca çalışmaktadır. Suç ve suçlulara karşı sürdürülen çalışmalarda zaman kavramı gözetmeden halkımızla güven ortamının sağlanmasında emeği geçen Türk Polis Teşkilatı üyeleri, yasalara saygılı, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne dayalı bir anlayış içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci kuruluş yıl dönümünde, emniyet teşkilatında görev yapan tüm teşkilat mensuplarımızın, polis gününü kutluyorum. Kahramanca görevini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi de saygıyla anıyoruz."

Eklenme Tarihi: 09.04.2015 09:23

×