HALİLİYE BELEDİYESİ TURİZM HAFTASINA RENK KATTI


Haliliye Belediyesi, 15- 22 Nisan Turizm Haftası etkinliklerinde vatandaşlara Şanlıurfa’nın yöresel yemeklerden kuzu içi pilav ve zerde ikramında bulundu. 

Her yıl 15- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği tarafından organize edildi. Turizm haftası etkinlikleri kapsamında turizm aracı ile şehir gezisi yapılırken geziye Haliliye Belediye Başkan Vekili Metin Çadırcı katıldı. 

Turizm aracı ile yapılan tarihi yerler gezisinin ardından İl Kültür Müdürlüğü bahçesinde Şanlıurfa’nın yöresel yemekleri tanıtıldı. Düzenlenen programa; Haliliye Belediye Başkan Vekili Metin Çadırcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Vali Yardımcıları Ramazan Seçilmiş, Cengizhan Yılmaz,  Haliliye Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Selim Polatkan, Faruk Mehmet Akçal, Hande Çankaya, İl kültür ve Turizm Müdür Vekili Aydın Aslan, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Etkinlikler kapsamında Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü tarafından davetlilere ve vatandaşlara kuzu içi pilav ve zerde ikram edildi.  Haliliye Belediyesi’nin standı etkinliklerin gözdesi oldu. Yemek ikramının ardından Haliliye Belediyesi Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi sahne alarak halk oyunları gösterisi yapıldı. 

Turizm haftası etkinlikleri ile ilgili açıklama yapan Başkan Vekili, ‘’Öncelikle 15-22 Nisan turizm haftası kutluyorum. Turizm haftası çerçevesinde Haliliye Belediyesi olarak, İl Turizm Müdürlüğünün yöresel yemekler etkinliğine katıldık. Burada kuzu içi pilav, zerde ikramımız oldu. Haliliye Belediye Meclis Üyelerimizle, birim müdürlerimizle birlikte çok güzel bir aheng içerisinde geçti.  Yemeklerimizin tadına varanlar çok memnun kaldılar. Özellikle Fevzi Demirkol Başkanımız, geçmişten gelen kuzu içi zerde pilavı eski geçmişten gelen şekli ile yaptırdı. Bundan dolayı da gerçekten çok lezzetli oldu. Turizm haftası çerçevesinde, ören yerlerimizi aynı zamanda tarihi yerlerimizin tanıtımını yapıyoruz. Yarında Göbeklitepe’de uçurtma şenliği olacak. Bu konuda emeği geçen Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum’’ dedi.


Eklenme Tarihi: 16.04.2015 10:12

×