BAŞKAN FEVZİ DEMİRKOL'UN KANDİL MESAJI

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Demirkol, "Üç aylarının başlangıcını müjdeleyen Regaib Kandili'nin İslam coğrafyasına barış ve huzur getirmesi temennilerimle tüm İslam aleminin kandilini tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Feyz ve bereket dolu üç ayların ilki Recep Ayı'na girmiş bulunuyoruz" diyen Başkan Demirkol, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Perşembeyi, cumaya bağlayan gece de Regaib Kandilini idrak etmiş olacağız. İçinde Regaib, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir gecesinin bulunduğu; Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan, manevi hasat mevsimi olan üç aylar, Müslümanlar için haramlardan vazgeçme, kötülüklerden uzaklaşma, iyilik, hayır ve yardımlaşmanın had safhaya çıktığı kutlu günlerimizdir. Üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib Kandili'nde, bu mübarek gecede nefsin kötülüklerden arınmasını, affedilmeyi ve doğruluğun yanından ayrılmamayı niyaz eden İslam coğrafyasındaki tüm insanların duaları bir olur. Bereket, feyz ve rahmet kapılarının açık olduğu Regaib Kandili tüm Müslümanlar için eşsiz bir fırsattır. Regaib Kandili'nin İslam coğrafyasına barış ve huzur getirmesi temennilerimle tüm İslam aleminin Regaib Kandilini tebrik ediyorum."

Eklenme Tarihi: 22.04.2015 08:40

×