HALİLİYE'DE 5.5.2015'DE 28 NİKAH

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren Evlendirme Birimi özel gün ve tarihlerde nikah işlemlerinde artış yaşıyor.

Takvimlerde ardışık sayılarla yer alan günler de bunlardan biri. Evlenecek çiftler tarafından özel olarak kabul edilen ve akılda kalıcılığı yüksek görülen 05.05.2015 tarihinde yani bugün, Haliliye Belediyesi en çok nikah talebi aldığı günlerden birini daha yaşadı. Sevgililer Günü gibi bir çok nikahın kıyıldığı bugün, Evlendirme Birimi'nde toplam 28 çift hayatlarını birleştiren imzayı attı.

Haliliye Belediyesi Evlendirme Birimi, "Mutlu olun, bahtiyar olun, birlikte ihtiyar olun" diyerek tanıklık ettiği nikah merasimlerinde son olarak Sevgililer Günü olarak da bilinen Sevgililer Günü'nde 37 çiftin nikahını kıyarak, yaşamlarını birleştirmişti. Evlendirme Birimi, Türkiye'nin en yüksek rakamları arasına adını yazdırarak; Haliliye Belediyesi'nin göreve başladığı 2014 yılının ilk 8 ayında 2 bin 15 çiftin, 2015 yılı 5 Mayıs tarihine kadar bin 87 çiftin ve kurulduğu günden bu yana ise toplamda 3 bin 102 çiftin nikahını kıyarak büyüyen Haliliye'de yeni yuvaların ilk adımlarına şahitlik etti.

Özel günlerden birini daha yaşayan Evlendirme biriminde bugün nikahları kıyılan çiftler ise duygularını şöyle dile getirdi: "Allah’ın her günü hayırlı bir gündür. İnşallah bizim için de hayırlı olur. Haliliye Belediyesi evlendirme biriminin katkılarıyla resmi nikâhımızı bugün kıydık."  Bir diğer imza atan kişi ise nikah sonrası: "Biraz Heyecanlıyım ama güzel bir gün ve güzel bir duygu. Hayatımın insanıyla yeni bir hayata adım atmak çok güzel." ifadelerini kullandı.

Eklenme Tarihi: 05.05.2015 10:07

×