Ayakkabıları Haliliye Belediyesi’nden

 Haliliye Belediyesi Suruç YİBO’da Suriye’den gelen misafirlerle bayramlaştı. Sabah saatlerinde çocuklara bayram hediyesi dağıtımında da bulunulan bayramlaşma süresince, bölgede çalışan nöbetçi ekiplerin de bayramlarını kutlayan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, böyle bir günde bir arada olmanın önemine değindi.

Haliliye Belediye Başkanı sabah saatlerinde Suruç İlçesi Yatılı Bölge Okulu’nu ziyaret ederek, burada konaklayan Suriyeli Misafirlerle bayramlaştı. Çocuklara bayram hediyesi olarak bayramlık dağıtımında da bulunulan ziyaret boyunca Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a çocuklar sevgi gösterisinde bulundu. Kamp alanına daha önce çocuklar için oyun grubu kurduran Başkan Demirkol, kamp alanına kurulan çadırları ziyaret etti, burada ki ailelerin bayramlarını kutladıktan sonra, çocuklara ise ayakkabı dağıtımı yaptı.

 

BAŞKAN DEMİRKOL: “ÇOCUKLARA BOMBA SESLERİNİ UNUTTURMAK İSTEDİK”

Bayram mesaisinde bulunan kamp çalışanları ve ekibini de ziyaret eden Başkan Demirkol, burada yaptığı kısa konuşmada bomba seslerini unutturmak için Haliliye Belediyesi’nce alana çocuk oyun parkı dizayn edildiğini belirtti.  Bayramın ilk gününde kampı ziyaret etmelerinin nedenini, bir arada olmak olarak özetleyen Başkan Demirkol,  bayramın ilk gününde kampı ziyaret etmelerinin nedenini şu şekilde anlattı:

“Bugün Kurban Bayramı’nın birinci günü. Bayramı evimizde, dostlarımızın aynında değil, Suruç’a gelmiş kardeşlerimizin yanında kutluyoruz. Çocuklarımızı da sevindirmek amacıyla 500 çift ayakkabı getirdik ve sevinçlerine ortak olabilmek için ayakkabıların dağıtımını yaptık. Çocuklarımızı bombaların tüfeklerin gürültüleri altında yaşamasınlar, yaşadıklarını da unutsunlar diye, onları sevindirmek için buraya geldik.  En kısa zaman dünyanın sükûnete ermesini,  bu kardeşlerimizin de evlerine dönmelerini temenni ediyoruz. Herkese hayırlı bayramlar.”

 

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a ziyaret boyunca Belediye Meclis Üyeleri Halil Ateş, Hasan Kaya, Müslüm Yüksel, Nihat Kılıç da eşlik etti.

 

SURİYELİ ANNE: “KORKUYLA YALINAYAK KAÇTIK”

Kamp misafirleri arasında bir Suriyeli kadın ise Suriye’den can havliyle kaçtıklarını, eşya alamadıklarını, kaçtıkları dünden bu yana ise çocuklarının ayakkabılarının olmadığını, bu yüzden çocuklarının yalınayak dolaştığını söyledi.

Eklenme Tarihi: 05.10.2014 05:40

×