HALİLİYE BELEDİYESİ ÇANAKKALE’DE

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün Çanakkale Destanı'nın 100. Yıldönümü nedeniyle kent geneline yayarak organize ettiği yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Çanakkale’yi gezdi.

Çanakkale Gezisi için Şanlıurfa’dan hareket eden 83 öğrenci ve 17 Öğretmenin ilk durağı Eceabat ilçesine geçiş oldu. Feribot ile yapılan geçişin ardından öğrenciler, Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Tabyası, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Yahya Çavuş Mıntıkası, Kanlısırt, Kırmızısırt, 57. Piyade Alayı Şehitliğini gezdi.

Gezi boyunca tarihi yerler hakkında rehberlerden bilgi alan öğrenciler tarih kitaplarından okudukları mekanları yerine gördü.  Gün boyu yapılan gezilerde tarihe tanıklık eden öğrenciler bol bol fotoğraf çektirirken organize edilen gezi nedeniyle Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a teşekkür etti.

Gezi programına katılan Haliliye Belediye Meclis Üyesi Erdal Deniz ise ‘’Bu yıl Çanakkale’nin 100. Yılı münasebeti nedeniyle Haliliye Belediyesi olarak okullar arası yarışma yaptık. Bu yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi bugün gezi programı düzenleyerek Çanakkale’ye gelmiş bulunmaktayız. Kitapta okuduklarımızı bizzat yerinde görerek bu heyecanı mutluluğu yaşadık, bize bu mutluluğu yaşatan Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol’a Şanlıurfalılar adına teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Dört gün sürecek olan gezi programının devamında ise Çanakkale İl Merkezinde bulunan tarihi mekanlar gezilecek.

 

Eklenme Tarihi: 20.05.2015 00:07

×