'Altın İsot Festivali' ertelendi

Haliliye Belediyesi’nin organize ettiği “Altın İsot Festivali” bölgede ve sınır hattında yaşanan sıcak gelişmelerden ötürü ertelendi. Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, festival Haliliye Belediyesi tarafından belirlenecek ileriki bir tarihte gerçekleştirilecek.

 

Bölgede yaşanan sıcak gelişmeler ve can kayıpları dolayısıyla verilen erteleme kararı için Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü şu açıklamada bulundu:

 

“Yakın tarihte ilimizde, çevre illerde ve sınır komşularımızda yaşanan sıcak gelişmeler ve bu gelişmelere bağlı olarak yaşanan yaralanmalar ile ölüm haberleri hepimizi derinden üzmüştür.   Bir tarafta şiddet, acı, üzüntü, gerginlik, insan dramları varken bu duruma duyarsız kalmamız mümkün değildir. Yaşanan acı olayların en kısa sürede son bulmasını diliyor, kardeşliğimizin devamını, huzur ve barış ortamının korunmasını temenni ediyoruz. Festivalimiz bu nedenlerle ileriki bir tarihe ertelenmiştir.” 

 

30 Ekim -1 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılması planlanan ‘Altın İsot Festivali’ Haliliye Belediyesi’nce açıklanacak bir başka tarihte gerçekleştirilecek. ‘Altın İsot Festivali’ bir marka olarak ‘İsot’un Şanlıurfa serüvenini, Şanlıurfa’nın damak tadında ve kültüründe rolünü anlatacak. Bu anlatıların devamında bir arada bulunulan toplu gösteriler ve eğlence programları da kentin farklı noktalarında festivalin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

 

Eklenme Tarihi: 15.10.2014 06:40

×