HALİLİYE BELEDİYESİ’NDE YOĞUN İLAÇLAMA MESAİSİ


Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 4.Tur ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Kış aylarında periyodik olarak başlayan ilaçlama çalışmaları, hava şartlarının değişmesi ile farklı yöntemlerle devam ediyor.

Üremenin yoğun olarak gerçekleştiği, dere yatakları, meskun mahaller, ahırlar, ağaçlık alanlarda alanların yapısına göre şekil değiştiren 4 farklı ilaçlama metodu kullanılıyor. Sıcak sistem olarak kullanılan dumanlama yöntemi, sırt atomizeri, sırt pompası ve araçla ULV sitemi kullanılarak devam eden ilaçlama çalışmaları ilçe genelinde merkez ve kırsal mahallelerde de devam ediyor.

Bu hafta başında dördüncü tura geçen sinek ve haşerelerle mücadele için ekipler merkezde tüm mahallelerde öncelikli olarak ıslak zeminin bulunduğu alanlarda yoğun dumanlama ile çalışıyor. Apartman bahçeleri, ahır ve depolar, sokak araları, çöp konteynırları ise sırt atomizerleri ile ilaçlanıyor.

Sadece merkezde değil, kırsalda da süren çalışmalara, kırsal mahallelerde özellikle hayvan barınakları, bahçeler, yığınaklar, inşaat alanları ve okullar da ekleniyor.  Hem temizliğin yürütüldüğü, hem de ilaçlamanın yapıldığı dere yataklarında ise zorlu mücadele kararlılıkla sürdürülüyor.

32 merkez mahalle ve 137 kırsal mahallede devam eden çalışmalar boyunca ilaçlamaların kent yaşamını olumsuz etkilememesi için çalışmalar, akşam saatleri veya sabah erken saatlerde yoğunluk kazanıyor.

İlaçlamaların yapıldığı bazı mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında konuşan mahalle muhtarları, devamlılığını sürdüren ilaçlama faaliyetleri ile ilgili Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'a teşekkür ettiler.

 

Eklenme Tarihi: 22.05.2015 07:51

×