BÜYÜYEN HALİLİYE’YE YENİ YOLLAR YAPILIYOR

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kırsal ve merkez mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Fen İşleri stabilize ve beton parke kaplama olarak iki ayrı yöntemle sürdürdüğü yol çalışmalarında bugüne kadar 16 kırsal mahallede stabilize yol yapım çalışmasını tamamladı. Yine 9 kırsal mahallede 107 bin 450 metrekare parke taşı döşemesi, merkez mahallelerde ise 191 bin metrekare parke döşeme çalışması yapıldı.

Çalışmalara merkez ve kırsal mahalleler olarak yakından bakıldığında ise merkezde Akpınar Mahallesi'nde tamamlanan stabilize yol yapım çalışmaları; Ahmet Yesevi, Sırrın ve Karşıyaka Mahallelerinde devam ediyor. Yapılaşmanın yoğun olarak devam ettiği bu mahallelerde stabilize yol çalışmaları ile yeni yollar Haliliye'ye kazandırılıyor.

Kırsal Mahallelerde ise 31 mahallede bugüne kadar 109 bin 550 ton malzeme kullanılarak stabilize yol çalışması yapıldı. Stabilize yol çalışmalarının tamamlandığı Konuklu, Boydere, Perşembe, Yeniköy, Keleşoğlu, Altuntepe, Şahintepe, Mamuca, Şeyçoban, Gürcütepe, Mutluca, Emirler, Yeşiltepe, Uzunköy, Yenisu ve Üçkonak Mahalleri'nden sonra Güzel Mahallesi'nde çalışmalara devam ediliyor. Dağyanı ve Havşanlı mahallerinde ise çalışmalar sürdürülecek.

Kırsalda özellikle ana hatlar, ibadethaneler ve okul yolları ise beton parke taşı ile döşeniyor. Toplamda 107 bin 450 metrekare parke taşının döşendiği kırsal mahallelerde artık köy içi ulaşım çok daha kolay. 

Merkezde 8 mahallede ise yenileme, onarım çalışmaları ile birlikte yeni parke kaplama yollar yapıldı. 191 bin metrekare taşın döşendiği mahalleler ise şöyle: Devteşti, Ahmet Yesevi, Hızmalı, İpekyol, Karşıyaka, İmambakır, Sırrın, Ertuğrul Gazi mahalleleri.

Bu mahallerin dışında acil müdahale gerektiren ve ulaşımda sorun oluşturan sokaklara ise iyileştirmelerde bulunuldu.  

Eklenme Tarihi: 25.05.2015 04:41

×