EN YEŞİL: HALİLİYE

Haliliye İlçesi, içinde 140 parkın bulunduğu Şanlıurfa'nın en yeşil ilçesi. 140 parkın ortalama büyüklüğü 400 bin metre kare yeşil alana denk geliyor. Haliliye'de, yeni parkların yapımı ise devam ediyor. Mahallelerde imar planlamasında park alanı olarak ilan edilen alanların yeşil alanlar olarak tasarlanmasının yanı sıra, okul ve ibadethanelerin bahçeleri de planlamalar dahilinde yeşil alanlara dönüştürülüyor. Yeşil alanları ilçe genelinde yayan Haliliye Belediyesi, temiz hava sahasını da bu nedenle de sahip oluyor.

140 PARK HALİLİYELİLERE NEFES ALDIRACAK

Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 140 parkın bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra, parkların dışında kalan kırsal mahallelerde de ağaçlandırma çalışmalarına destek veriyor.

Parklar yoğun kent yaşamından uzaklaştıran en önemli duraklar arasında yer alıyor. Sıcak hava koşulları insanları meskenler dışına, açık alanlara yönlendirirken, bu talep özellikle yaz ayları boyunca park ve bahçelerin yoğun olarak kullanılmasına neden oluyor. Kış aylarından itibaren yeşil bir Haliliye için çalışmalarını başlatan Haliliye Belediyesi yazın etkilerini hissettirmeye başladığı şu günlerde insanların parklarda rahat zaman geçirebilmeleri adına yeniliklere de devam ediyor. Parklarda havuz örnekleri, yeni tasarımlar, iyileştirme çalışmaları yapılmaya devam ediyor.

Çocuklu ailelerin çocukları ile güvende zaman geçirmeleri adına planlama dahilinde parklara oyun grupları monte edildi ve kademeli olarak edilmeye devam ediyor. Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ayrıca kentte ilk defa uygulanan engelli oyun gruplarına da parklarda yer vermeye başladı.

Ayrıca Haliliye Belediyesi kurak geçen yaz şartları nedeniyle parklarda uygun sulama metotlarını da hayata geçirdi. Parklarda yapılan park mobilyalarındaki iyileştirmeler ile birlikte Haliliye belediyesi sınırları içinde yaşayanların rahat bir yaz geçirmesi için çalışmaya devam ediyor. 

Eklenme Tarihi: 26.05.2015 08:14

×