İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI BAŞKAN DEMİRKOL DENETLEDİ

Haliliye Belediyesi ilaçlama ekipleri, ilçe genelinde sürdürdüğü ilaçlama çalışmaları ile sinek ve haşerelerle mücadeleye devam ediyor. Yaz sıcaklıklarının hissedilmeye başladığı şu günlerde, açık alanların kullanımın artması ve ani hava değişimleri, sahada alınan önlemleri de farklılaştırıyor.  Geçtiğimiz Şubat Ayı'nda başlayan ilaçlama çalışmaları etkisini farklı metotlarla devam ettiriyor. Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı çalışan ilaçlama ekipleri ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde günün her saatine yayılan ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi alan Başkan Fevzi Demirkol, cihazların çalışma prensiplerini ve saha yankılarını denetledi.

DEMİRKOL: "İLAÇLAMA ÇALIŞMLARINA KIŞ AYLARINDA BAŞLADIK, ARALIKSIZ DEVAM ETTİRİYORUZ."

Demirkol bu denetim sırasında yaptığı kısa konuşmada ise şu ifadelere yer verdi:  "Bugün, Ramazan Ayı öncesi, yaz öncesi ilaçlama ekibimizi kendilerini şimdiye kadar yürütmüş oldukları çalışmalar için teşekkür etmek ve bundan sonrasında yapacakları çalışmalarda da motive etmek amacıyla ilaçlama birimimize geldik. Sahada şimdiye kadar yapmış oldukları yumurta mücadelesi, yani lavra mücadelesinde elhamdülillah çok şükür sonuç aldılar. Başarılı oldular. Bundan sonrasında da yine başarılı olacaklarına inanıyoruz. Kırsal kesimdeki tüm mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarımız ikinci defa tekrarımız bitti. Kent merkezinde de dördüncü ilaçlama tekrarımız bitti. Kış aylarında kar yağmadan önce daha kar öncesinde gerekli lavra mücadelesini ekibimiz yaptı. Bugün  itibariyle sahada mist blower dedikleri cihazlarımız, 10 tane ULV cihazımız ve sisleme cihazımız ve ayrıca kapalı mekanları, bodrumları, depoları ilaçlamak için de sırt pompaları ve atomizerlerle mücadele halindeyiz. Bütün ekibimiz sahada ve inşallah halkımızın rahat bir ramazan ayı geçirmesini temin etmek için gece gündüz çalışacaklar. Ve çocuklarına helal lokma götüreceklerdir. Bu bakımdan bütün ekibimize teşekkür ediyorum. Ben,  tüm çalışmalarımda yalnız bırakmayan belediye meclis üyelerimize, temizlik işleri müdürümüze ve personeline, tüm ilaçlama ekibimize teşekkür ediyorum. Bundan sonrasında da halkımızdan dua almalarını istiyorum. İnşallah dua alacaklar ve aldıkları dua da bize de inşallah yansıyacak. "

Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ve Belediye Meclis Üyelerinden Abdülkadir Bağış, Abdurrahman Beyaz, Cuma Demir, Erdal Deniz, Selim Polatkan, Mehmet Erol, Emin Coşkun ve Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Dişli de denetlemeler sırasında Başkan Fevzi Demirkol'a eşlik etti.

Demirkol denetmeleri sırasında uzaktan kumanda ile kontrol edilen ilaçlama cihazlarını ve dumanlama sistemlerini denedi ve mekanizmaların çalışma prensipleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. merkez ve kırsal mahallelerde ilaçlama turlarını ve bu turlarda kullanılan ekipman ve destek hakkında da destek alan Demirkol, ilaçlama ekibi çalışanları ile de selamlaşarak, sohbet etti.

 ÇALIŞMALARA KONTEYNIRLARIN TEMİZLİĞİ İLE DESTEK VERİLİYOR

Lavralar en çok kirli alanlarda yer buluyor ve üremeler bu alanlarda artıyor. Bu nedenle Haliliye Belediyesi kirliliğe neden olan alanların temizliğinin yanı sıra her gün düzenli olarak çöp konteynırlarını da el değmeden yıkama araçları ile yıkayarak dezenfekte ediyor. Yıkama araçlarının en büyük özellikleri arasında, çalışanların sağlıklarını korumaları ve kimyasalların dışarı salınımlarının engelleyerek içte ve yüksek derecede koruma ile temizlik sağlamaları olarak görülüyor.

 

 

Eklenme Tarihi: 28.05.2015 03:45

×