BAŞKAN DEMİRKOL: HİZMET ANLAYIŞIMIZIN ODAĞINDA İNSAN VAR

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ramazan Ayı nedeniyle Turgut Özal Parkı'nda düzenlenen ilahi konserine katıldı. Konser sonunda kalabalığa konuşan Başkan Demirkol, "Bizim hizmet anlayışımızda insan var. Hizmet anlayışımızın odağında insan var" dedi.

Turgut Özal Parkı'nda düzenlenen Bekir Çiçek'in seslendirdiği ilahi konserine Başkan Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcısı Hacı Kanduza ve vatandaşlar katıldı. Parkta bulunan çocuklara pamuklu şeker ve macun şekeri dağıtan Başkan Demirkol, görüştüğü vatandaşların da Ramazan'ını tebrik etti.

Bekir Çiçek tarafından okunan ilahi ve kaside konserinde, sema gösterisi de yer aldı. Konserin ardından kalabalığa konuşan Başkan Demirkol, ilçe genelinde 3 ayrı noktada iftar ve 1 noktada ise sahur sofrası kurduklarını hatırlattı. Hazreti İbrahim'in geleneklerini yaşattıklarını ifade eden Başkan Demirkol, "Haliliye, Hazreti İbrahim'in (A.S.) adını taşıyor. Hazreti İbrahim (A.S.), bizim duyduğumuza göre, bize nakledilene göre; misafiri olmadan sofraya oturmayan, yemek yemeyen peygamberimiz. Biz de onun geleneklerini, onun usullerini yaşamak, yaşatmak ve ayrıca bunları genç nesillere aktarmak üzere  soframızı açmış bulunuyoruz" diye konuştu.

"GEZİCİ SANAT TIR'INI HİZMETİNİZE SUNDUK"

Hizmet anlayışlarının odağında insan olduğunun altını çizen Başkan Fevzi Demirkol, kültürel faaliyetleri ilçenin her köşesinde gerçekleştirmek için gezici sanat TIR’ını hizmete sunduklarını söyledi. Haliliye'nin kırsal ve merkez mahallelerinin tamamında faaliyetler gerçekleştireceklerini söyleyen Başkan Demirkol, şunları kaydetti:    

"Biz, hizmet anlayışımızda insan var. Hizmet anlayışımızın odağında insan var. Düşüncelerimizin her zaman kaynağı insan olmuştur. O bakımdan insanların ayağına gitmek, insanların bulundukları mahallelere, sokaklara gitmek için bu gezici sahneyi bu sene Haliliye Belediyesi araçları arasına katmış bulunmaktayız. Hem kenar semtlerimizde, Süleymaniye'de, Karşıyaka'da ve başka bölgelerimizde olacağız. Bu gezici sahneyi, Haliliye Belediyesi olarak halkımızın hizmetinde olmak üzere, hizmetinize sunduk. Şimdi diyoruz ki, kırsal mahallelerimize de gideceğiz. Bekle bizi Kısas, Konuklu, Çamlıdere ve bekle bizi Haliliye'nin bütün kırsal ile merkez mahalleleri geleceğiz. Hepsine inşallah zaman içerisinde ulaşacağız. Haliliye Belediyesi olarak 29 gün içerisinde bu gezici ekibimizle; Akçakale'de, Hilvan'da, Harran'da, Birecik'te de olacağız. Bu 29 gün boyunca bu gezici sahnemiz halkın hizmetinde olacak."

"HALİLİYE TÜRKİYE'NİN ÖZÜ"

Haliliye'nin Türkiye'nin özü olduğunu ve 81 vilayetten gelen insanların yaşadığı bir ilçe olduğunu söyleyen Başkan Fevzi Demirkol, "Haliliye Urfa'nın özü, Haliliye'de 10 ilçemizde daha önceden yaşamış ama şimdi Haliliye'de yaşayan 10 ilçemizden insanlar var. Haliliye Türkiye'nin özü çünkü Türkiye'nin 81 vilayetinde vazife icabı memur olarak veya vali olarak Urfa'da çalışanlar var o yüzden Haliliye Türkiye'nin, Urfa'nın özüdür. Bütün insanları kucaklayacak hizmetlerimiz devam edecek. Bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Haliliye'de Ramazan başkadır diyoruz, bu başkalığı yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

Eklenme Tarihi: 22.06.2015 08:44

×