TASAVVUF KOROSU, VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

Haliliye Belediyesi Tasavvuf Korosu, Tandoğan Parkı'nda sunduğu konserde vatandaşlardan tam not aldı. Konser sonrası kalabalığa hitap eden Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, "Sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Haliliye Belediyesi insana hizmet etmek için yola çıkmış bir belediye bu gence istikbalini hazırlıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Veysel Karani Mahallesi Tandoğan Parkı'nda düzenlenen tasavvuf müziği konserine Başkan Fevzi Demirkol'un yanı sıra, Başkan Yardımcıları Hacı Kanduza ve Osman Uludağ, Belediye Meclis Üyeleri Cuma Demir, Abdulkadir Bağış, Abdulkadir Altundağ, Nusret Kaya, İbrahim Felhan, ve Emir Elden ile vatandaşlar katıldı.

 

Konser öncesi parktaki vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Demirkol, çocukların sevgi gösterileriyle karşılandı. Başkan Demirkol, sık sık fotoğraf çektirdiği çocuklara pamuklu şeker ve macun ikram etti. Başkan Demirkol, görüştüğü vatandaşların ilettiği iletilerin çözümü için de birim müdürlerine talimat verdi.

 

DEMİRKOL: "ÇOCUKLARIMIZIN İSTİKBALİNİ HAZIRLIYORUZ"

 

Vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle dinlenilen Şef Osman Devecioğlu'nun yönettiği Haliliye Belediyesi Tasavvuf Korosu, izleyicilerden tam not aldı. Konserin ardından kalabalığa hitaben konuşma yapan Başkan Fevzi Demirkol, şunları söyledi:

"Koromuzun hepsi memleketin öz evladı, bunların hepsi Urfalı, hiçbirisi dışarıdan gelmemiş ve kısa süre içeresinde yetişmiş. Korodan bir, iki kişi hariç hiçbiri maaş da almıyor. Fahri olarak Haliliye Belediyesi'nde gönülden hizmet etmek için buradalar. Sizlere hizmet etmek için buradalar. İşte Haliliye bu. En iyisi olma yolunda adımlarımız gün geçtikçe daha fazla oluyor ve daha sık oluyor. İnşallah Haliliye kısa zamanda Türkiye'nin en iyisi olacak. Buna umudum var çünkü sizler varsınız. Sizlerin duası var. Onun için biz en iyi olmak mecburiyetindeyiz. Bizim için insan eşref-i mahlukattır. Yaratılmışların en şereflisidir. O bakımdan insana hizmet etmek bizim gönlümüzde var bizim vazifemiz. Sizlerin duası olduktan sonra, sizlerin desteği olduktan sonra bu vazifemizi en iyi şekilde, daha iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Biz kendimizi hiç kimse ile mukayese etmiyoruz. Bu hafta geçen haftakinden daha iyi olacağız. Bu ay geçen aykinden daha iyi olacağız. Bu sene geçen senekinden daha iyi olacağız. Çünkü sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Onun için birisinden önde olmamız, birisinden arkada olmamız bizi hiç ilgilendirmiyor. Bizi sadece geçen aykinden, kendimizden daha iyi olmak ilgilendiriyor. Sizlerin de desteği ile bu tasavvuf müziği koromuz daha iyilerine, şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla bu gençler o televizyonda gördüğünüz ekiplerin en iyisinden daha iyi. Bu akşam sundukları eserleri, ilahileri, kasideleri naatı şerifleri değme sanatçılar söylemeye cesaret edemez. O bakımdan kendilerini tekrar kutluyorum. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Haliliye Belediyesi insana hizmet etmek için yola çıkmış bir belediye. Bu çocukların istikbalini hazırlıyoruz."

 

Başkan Demirkol, konuşmasının ardından vatandaşlarla görüştükten sonra parktan ayrıldı.


Eklenme Tarihi: 23.06.2015 02:34

×