ŞAİR NABİ MAHALLESİ'NDE İNCELEMELER

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Yeni Arabi Camisi'nde yaptığı incelemelerin ardından Şair Nabi Mahallesi, semt pazarı, Buluntu Hoca Parkı'na da geçti. Burada vatandaşlarla sohbet eden ve talepleri dinleyen Demirkol, Şair Nabi Mahalle Muhtarı Hüseyin Çiçek ile yapılan hizmetleri paylaştı, öneri, talep ve şikayetleri dinledi.

Mahalle turunun ardından Şair Nabi Mahalle Muhtarı Hüseyin Çiçek, Demirkol'a Arabi Cami'ye yapılan tente için teşekkür ederek, parklarla ilgili taleplerini paylaştıklarını ifade etti.

Başkan Demirkol ise Şair Nabi Mahallesi'nin ihtiyaçları ve sorunları ile ilgilendiklerini ifade eden konuşmasında, önümüzdeki süreçte devam edecek olan hizmetler ilgili kısa bir bilgi verdi:

"Bu mahalle turumuz, yapmış olduğumuz hizmetlerin yerinde incelenmesiydi ve elbette yapılacak olanların da. Halkın ihtiyaç duyduğu hizmetleri denetlemek amacıyla belediye meclis üyelerimiz ve müdürlerimiz ile birlikte mahalleyi dolaştık. Burada bulunan buluntu Hoca Parkı eski zamanlarda dizayn edilmiş, -Urfa karataşı ile dizayn edilmiş- yine bir takım ilaveler gerekiyor. Onları da zamanla yapacağız. Ayrıca Arabi Camisi İmamı Sayın Mehmet Yıldız Hocamıza çok teşekkür ediyorum. Biz camiyi halı temizliği için araçlarımızı gönderelim dediğimiz zaman, camide hiçbir zaman için boşluk olmadığını Kur'an kursu ve mukabele ile vaktin dolu olduğunu, bu temizliğin bayram sonrasına ertelenmesini istedi. Bu camimize ve bölgemizde bulunan tüm camilerimize sıvı deterjanlık taktık. Bu camimize güneşten korunmak amaçlı bir de tente yaptık. İncelememizde bize eşlik ettiği için Şair Nabi Mahallesi Muhtarımız Sayın Hüseyin Çiçek'e ve mahalle halkına teşekkür ediyorum. Pazar esnafının da ihtiyaçlarını yerinde inceledik, fakat bu pazar yeri bize ait olan, mülkiyetimize ait olan bir yer olmadığı için ancak geçici düzenlemeler yapabileceğiz. Fakat zamanla kalıcı pazarlarda daha iyi şartlarda Haliliye'ye hizmet edeceğiz. "

Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'a mahalle turu sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, Meclis Üyeleri Mehmet Selim Polatkan, Mehmet Erol, Aldulkadir Altundağ, kurum müdürleri Mehmet Aslan ve Mehmet Dişli de eşlik etti.

  

Eklenme Tarihi: 26.06.2015 08:48

×