Yeni kurslar açılıyor

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü başvurulara açtığı yeni kurslar ile Haliliye'ye yeni sanatçılar kazandırmayı hedefliyor. Bugüne kadar fırsatı olmamış veya çeşitli nedenlerle bu merakını ertelemiş Haliliyeliler için açılan kurslar, her yaştan kursiyere açık. Halk oyunları, tiyatro, halk müziği ve sanat müziği alanlarında verilecek olan kurslara ücretsiz olarak kayıt yaptırılabilinecek. Haliliye Belediyesi, uzman eğitimcilerin vereceği kursların sonunda, başarılı kursiyerleri ile kente hizmet verecek yeni yüzleri ve sesleri Şanlıurfa'ya kazandırmış olacak.

 

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadir Kırıcı, başvuruların alındığı yeni kurslar için şu ifadeleri kullandı: "Bir kentin kalkınmışlığı, sosyo-kültürel yapısıyla ölçülür. Allah'a hamd edelim ki; dünyanın en kültürel değerleriyle yoğun bir kentinde yaşıyoruz. O açıdan; Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak bu değerlerimize sahip çıkmak istiyoruz. Bu nedenle bizim en kıymetli değerlerimiz olan gençlerle, yetişkinlerle ve hatta çocuklarla ilgili kültürel anlamda bir çalışma başlattık. Bu çalışmalar; halk oyunları, tiyatro, halk ve sanat müziği kursları açmak oldu. Bu kurslarımıza gelen vatandaşlarımızı alanında uzman hocalar tarafından eğiteceğiz. Bu kurslarımıza hepinizi bekliyoruz."

 

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bizzat yapılacak başvuruların ardından, başlayacak olan kurslarda ise: halk oyunları kursunu Eğitmen Sait Çelik, Türk Sanat Müziği kursunu Koro Şefi Osman Devecioğlu, tiyatro kursunu Eğitmenler Kadir Kırıcı ve İbrahim Halil Yılmaz ve halk müziği kursunu ise Koro Şefi Sedat Volkan verecek.

 

Başvurular ve detaylı bilgiler için, Haliliye Belediyesi'nin Kadri Eroğan Caddesi üzerinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne başvurmak gerekiyor. 

Eklenme Tarihi: 23.10.2014 04:39

×