HALİLİYE’DE YENİ SANATÇILAR YETİŞTİRİLECEK

Haliliye Belediyesi, yeni sanatçılar yetiştirmek için 16 ayrı kurs için kayıt sürecini başlattı.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Haliliye'de yeni sanatçılar yetiştirmek için yeni kursların kayıtlarını başlattı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde uzman eğiticiler tarafından verilecek olan kurslarda; kursiyerlerin ilgilendikleri alanlarda daha profesyonel eğitimler alması hedefleniyor.

El sanatları, enstrüman ve korolardan oluşan, 1 Eylül tarihinden başlayacak olan kurslara kayıt yapmak isteyenler; Haliliye Belediyesi’nin Kadri Eroğan Caddesi üzerinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor.  Her yaştan başvuruların alınacağı kursların kayıtları 22 Eylül'de sona erirken, 28 ve 29 Eylül arasında ön elemelerin tamamlanmasının ardından kurslar, 1 Ekim'de başlayacak.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan kursların listesi ise şöyle; ahşap oymacılığı, kehribar, alçı rölyef, resim, ney, gitar, keman, bağlama, çok sesli çocuk korosu, çok sesli yetişkin korosu, tasavvuf korosu, Türk Halk Müziği korosu, Türk Sanat Müziği korosu, tiyatro ve halk oyunları.

Eklenme Tarihi: 01.09.2015 02:26

×