HALİLİYE BELEDİYESİ PARKLARI YENİLİYOR

Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kent genelinde bulunan parklarda bakım ve onarım çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında parklara engelli piknik masaları kuruldu.

 

Kent genelinde hasar gören parklarda bakım ve onarım çalışması başlatan Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü,  ilçe geneline yayılan birçok ekiple çalışmalarını yürütüyor. Mevsim şartlarına göre uygun çalışmaları yürüten Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parkları adeta yeniden düzenliyor.  Karşıyaka Mahallesi’nde çalışmalara başlayan ekipler parkların ilk olarak yeşil alanlarını düzenliyor.  Çim biçme araçları ile çimler düzenlenirken park alanları yabani otlardan temizleniyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personeller de, çalışma esnasında parkın temizliğine anında müdahale ederek görüntü kirliliğinin önüne geçiliyor.

Parklarda yapılan çim biçme ve bakım onarımın yanı sıra eskiyen banklar ve piknik masaları yenileri ile değiştiriliyor. İhtiyaç durumuna göre parkların uygun yerlerine yeni banklar ve piknik masaları yerleştiriliyor.

 

ENGELSİZ PİKNİK MASALARI

Engelliler için de parklarda çalışma yapılıyor. Engelli araçları ve tekerlekli sandalyelere uygun piknik masaları parklara yerleştiriliyor. Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmaların ilk etabında ilçe genelinde bin bank, 500 piknik masası ve 100 engelli masasının montajının yapılacağını açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili görüşlerini aktaran Karşıyaka Mahalle Muhtarı Hadi Taştan, şunları söyledi:“Ben Karşıyaka Mahalle Muhtarı olarak Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol’a teşekkürlerimi sunuyorum.  Parklardaki banklarımızın hepsi eskimişti. Gerçekten sağ olsun Belediye Başkanımız getirip hepsini değiştirdiler. Haliliye Belediyesi gerçekten burada yani dürüstlüğü ile çalışkanlığı ile ekibi ile hepsi diyalog içinde çalışmalarını devam ediyor. Kendisine teşekkür ediyorum.’

 

 

Eklenme Tarihi: 02.09.2015 05:43

×