HALİLİYE BELEDİYESİ KIRSAL MAHALLELERİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ


Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 1 Nisan 2014 tarihinden bugüne kadar kırsal mahallelerde 209 bin 721 metre kare beton parke taşı döşedi.  36 mahallenin ise stabilize yol yapım çalışmaları tamamlandı.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un “Kırsal mahallelerin şehirdeki mahallelerden farkı kalmayacak” ifadesi üzerine Fen İşleri Müdürlüğü, kırsal mahallelerde yol yapım çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.  

KIRSAL MAHALLELER ÇAMURLU YOLLARDAN KURTULUYOR

Haliliye Belediyesİ’nin kurulduğu 1 Nisan 2014 tarihinden bu yana, kırsal mahallelerde yol yapım çalışmaları için planlama yapıldı. Yapılan planlamalarda ilk olarak alt yapısı tamamlanmış olan kırsal mahallelerde parke döşeme çalışması yapıldı. Bu çalışmalar kapsamında Havşanlı Mahallesi, Osman Bey Mahallesi, Hasan Kent Mezrası, Yenice Mahallesi ve Ulubağ mahallesinde toplam 144 bin 415 metre kare beton parke döşemesi yapıldı. Ulubağ Mahallesi'nde şu günlerde devam eden çalışmalar, diğer mahallelerle de devam edecek.

Yol yapım çalışmalarının yanı sıra kırsal mahallelerde bulunan cami taziye evi içi ve çevrelerinde ihtiyaca göre parke döşeme çalışması da yapıldı. Çevre düzenlemelerinin yapıldığı bu çalışmalar kapsamında ise Göktepe, Pırpır, Uluhan, Uluhan Mahallesi Güzeller Mezrası, Yedikuyu, Yukarı İçkara, Aşagıİçkara, Kısas, İncirli, Ernebi, Hasan Kent, Ulubağ, Mıcıt ve Yenice Mahallelerinde toplam 65 bin 306 metre kare beton parke döşemesi yapıldı.

Alt yapısı tamamlanmayan kırsal mahallelerde ise stabilize yol yapım çalışması yürütüldü. Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kırsal mahallelerde yürütülen çalışmalar sonucunda, Altuntepe, Akdoğan, Akpınar, Boydere, Güzelyurt, Dalbaşı, Emirler, Gürcütepe, Güzelköy, Karpuzlu, Kesme, Konuklu, Mamuca, Mamuca-Şahintepe Mezrası, Mehmetçik, Mehmetçik-Karabayır Mezrası, Mutluca, Mutluca-Kayalar Mezrası, Perşembe, Şenocak, Şeyhçoban, Uzunköy, Üçkonak, Yarımsu, Yenisu, Yeni köy, Yeni köy-Keleşoğlu Mezrası, Dağetegi-Büyük Beyazkuyu Mezrası, Dağeteği- Küçük Beyazkuyu Mezrası, Dağeteği-Mıcıt Mezrası, Uluhan, Yazılıkavak, Havşanlı-Yazgülü ve Yaşatan Mezrası, Ulubağ ve Akçalı Mahalleleri olmak üzere 36 Mahalle bu mahallelere bağlı mezralarda stabilize yol yapım çalışması tamamlandı.

ŞANLIURFA KIRSALI BU KADAR HİZMETLE İLK KEZ TANIŞTI

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kırsal ve kent merkezindeki mahallelerde yol yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor.  Şanlıurfa Tarihi'nde ilk kez kırsal alanlar bu kadar hizmetle Haliliye Belediyesi ile tanıştı.  Parke ve stabilize yollar Haliliye Belediyesi'nde bölgenin fiziksel şartları ve alt yapının durumuna göre şekillendiriliyor.

 

 

Eklenme Tarihi: 03.09.2015 08:01

×