HALİLİYE BELEDİYESİ DEVTEŞTİ’NDE 8 YENİ PARK YAPIYOR

Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Devteşti Mahallesi’nde toplam alanı 31 bin 63 metrekare olan 8 park inşa ediyor.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un kent merkezinde bulunan mahallelere yeşil alanlar oluşturma projeleri hayata geçiriliyor. Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Devteşti Mahallesi toplam 8 parkın yapımına başladı.  Bölgede yaşayan vatandaşların yaşam şartlarını değiştirecek, ilçenin görünümüne ve sosyal şartlarına etki edecek projede çalışmalar başladı.

Kuzey-Güney yönünde bulunan 8 parkın ilk etapta moloz toplama ve zemin düzeltme işlemi gerçekleştiriliyor.  İş makineleri ile alanda bulunan molozlar alınarak kamyonlara yükleniyor.  Park alanında bulunan tepelik alanlar iş makineleri ile kazılarak alan düzleştiriliyor.

31 BİN 63 METREKARE YEŞİL ALAN

İlk etapta yapılan moloz toplama ve zemin düzeltme çalışmasının ardından park alanına kırmızı toprak serilecek. Daha sonraki etapta ise park alanında yeşillendirme çalışması yapılacak.  Toplam alanı 31 bin 63 metrekare olan 8 parkın İçerisinde kamelyalar, yürüyüş parkurları, çocuk oyun grupları ve engelli piknik masalarının yapılması planlanıyor.  Yapılacak parkla 8 adet parkla Devteşti Mahallesi’nin çehresini değiştirmeyi hedefleyen Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü modern ferah alanlar oluşturulup, yeşil alan eksikliği giderilmiş olacak.

En büyüğü 9633 metrekare, en küçüğü ise 1698 metrekarelik 8 park, bugün halen sınırları içinde en çok park sayısı bulunduran Haliliye ilçesindeki yeşil alan miktarını da arttıracak. 


Eklenme Tarihi: 04.09.2015 06:16

×