HALİLİYE YENİ MERKEZLER KAZANIYOR


Haliliye Belediye Meclisi Eylül Ayı Birleşimi 3.Oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda Başkanlık teklifi ile SODES Projesi kapsamında kurulmuş 12 kadın merkezinin incelenerek uygun görülenlerin Haliliye Belediyesi’ne devredilmesi kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen meclis toplantısına Meclis Başkan Vekili Abdurrahman Beyaz başkanlık yaptı.  Açılış ve yoklamanın ardından başlayan meclis toplantısında Başkanlık teklifleri ve Meclis İhtisas Komisyonlarının raporları görüşüldü. 

BAŞKANLIK TEKLİF ETTİ, MECLİS ONAYLADI

Başkanlık teklifinde; Şanlıurfa Valiliğince SODES kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce Haliliye ilçe sınırlarında yürütülen 12 adet kadın ve kültür merkezinden uygun görülenlerin devrinin alınması gündeme taşındı. Başkanlık teklifi oy birliği ile gündeme alındı.

Başkanlık teklifinin görüşülmesinin ardından teklif oy çokluğu ile kabul edildi. Gündeme alınan 12 adet kadın ve kültür merkezinin Haliliye Belediyesi tarafından uygun görülenlerinin kadın destek merkezi, çocuk merkezi, gençlik merkezi veya  meslek edindirme merkezi olarak faaliyete açılması karara bağlandı.

HALİLİYE'DE YAŞAM FARKLILAŞIYOR

Haliliye Belediyesi kadın merkezlerini ihtiyaç duyulan doğrultuda, sonuç odaklı olarak tekrar Haliliye'nin hizmetine sokarak, ilçede genç, çocuk ve kadınlara şimdiye kadar sunulmayan imkanları sunacak. Merkezler sayesinde sağlanan hareketliliğin ve üretimin daha önce bağımlılık sorunları, kadın istihdamı, sosyal belediyecilik ve toplumsal dönüşüm adına olumlu yanıtlar vereceği Haliliye Belediye Meclisi'nce konuşulmuş ve olumlu yanıtlar almıştı. 

 

Eklenme Tarihi: 09.09.2015 09:10

×