HALİLİYE BELEDİYESİ 41 MAHALLEDE YOL YAPIMINI TAMAMLANDI


Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Haliliye sınırları içinde kalan 41 mahalle veya mezrada  stabilize yol yapım çalışmalarını tamamladı. 137 kırsal mahalleden 41'inde tamamlanan stabilize yol yapım çalışmaları ile Haliliye Belediyesi kırsalda büyük bir yol ağını da gerçekleştirmiş oldu.

 

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un “Kırsal mahallelerin merkez mahallelerden farkı kalmayacak” ifadesinin ardından kırsal mahallelerde çalışmalara hız verildi.  Haliliye’ye bağlı 41 kırsal mahallede yeni yollar açılırken 41 mahallenin tamamında stabilize yol ağı da tamamlandı.

 

Fen İşleri Müdürlüğü'nün verilerine göre stabilize yol yapım çalışmaları tamamlanan mahalle veya mezralar şöyle:  Altuntepe, Akdoğan, Akpınar, Boydere, Güzelyurt, Dalbaşı, Emirler, Gürcütepe, Güzelköy, Karpuzlu, Kesme, Konuklu, Mamuca, Mamuca Şahintepe Mezrası, Mehmetçik, Mehmetçik Karabayır Mezrası, Mutluca, Mutluca Kayalar Mezrası, Perşembe, Şenocak, Şeyhçoban, Uzunköy, Üçkonak, Yarımsu, Yeni,su Köyü, Yeniköy, Yeniköy Keleşoğlu Mezrası, Dağeteği Büyük Beyazkuyu  Mezrası, Dağeteği Küçük Beyazkuyu Mezrası, Dağeteği Mıcıt Mezrası, Uluhan, Yazılıkavak, Havşanlı Yaşatan Mezrası, Akçalı, Ulubağ, Tepedibi, Kaynaklı, Kengerli, Çamlıdere.

 

BU KIŞ HER ZAMANKİNDEN FARKLI GEÇECEK

 

Mahallelerin ana yolları olarak yapılan stabilize yollar geçtiğimiz yıllardan farklı olarak kış aylarının daha rahat geçmesini sağlayacak. Özellikle tarım arazileri nedeniyle toprak alanlarının yoğun olduğu bu bölgelerde yolların durumu yaşam şartlarını da birinci dereceden etkiliyor.

 

Eklenme Tarihi: 09.11.2015 09:51

×