HALİLİYE’DE LARVA MÜCADELESİ YENİ DÖNEMDE DEVAM EDİYOR

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, vektörler olarak adlandırılan sivrisinek ve haşerelerle mücadele çalışmalarının en önemli dönemi olan larvalar için yeni dönemde ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarını devam ettiriyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, vektörlerle mücadele kapsamında yaklaşan larva dönemi öncesi hazırlıklarını tamamladı. 32 merkez ve 137 kırsal mahallede ilaçlama yapacak olan birim, çalışmalarına planlı şekilde devam ediyor.

SİVRİSİNEKSİZ BİR YAZ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Ekipler; kış döneminde larva mücadelesini yaparak, vektörlerin üreme alanlarını kontrol altına alıyor.  2016 yılı bahar ve yaz döneminde vektörlerin yol açacağı hastalıkların önüne geçilmesi ve vatandaşların rahat yaşam koşulları içerisinde zaman geçirebilmeleri için ilaçlama planlamasını yaptı.

İlaçlama Birimi ekipleri; ilçe genelindeki rögarlar, çöp konteynerleri, dere kenarları, apartman bahçeleri, apartman bodrumları ve süs havuzlarında ilaçlama yapıyor. Çalışmalar, ilaçlama yapılacak ortamın uygunluğuna göre ya sıcak sisleme ya da sırt atomizeri ile gerçekleştiriliyor.

Sinek ve haşere popülasyonunun önüne geçilmesi adına devam ettirilen ilaçlama çalışmaları, larva dönemi ve sonrasında Haliliye İlçesi’nin rahat bir yıl geçirmesi için devam edecek. 

Eklenme Tarihi: 17.11.2015 07:55

×