ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN UNLU MAMÜL İŞLETMELERİNE SIKI DENETİM

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, unlu mamuller satan işyerlerine yönelik yaptığı denetimler sırasında halk sağlığına tehdit oluşturacak olan küflenmiş hamur, kırık yumurta ile gramajı düşük ekmek ele geçirdi. Zabıtalar, ele geçirdikleri insan sağlığına sakıncalı olmayan ekmekleri tutanak karşılığında hayır kurumlarına verirken, diğer ürünler ise imha edildi. İşyeri sahipleri hakkında da cezai işlem uygulandı.

Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı personeller, 'sağlıksız gıdaların ve gramajı düşük ekmeklerin satışını engellemek' için yapmış olduğu çalışmalar kapsamında Yenişehir Mahallesi'nde denetim yaptı. Yapılan incelemelerde; simit ve poğaçaların üzerine susam dökmek için kullanılan teneke, ekmek yapımında kullanılan küflenmiş maya, 19 koli kırık yumurta ile gramajı düşük 576 adet ekmek ele geçirildi. Zabıtalar malzemelere el koyup işyeri sahipleri hakkında "Kabahatler Kanunu" kapsamında cezai işlem uyguladı.

El konulan ekmekler, tutanak karşılığında hayır kurumlarına verilirken diğer ürünler ise zabıta personelleri gözetiminde imha edildi.

Eklenme Tarihi: 11.11.2014 09:27

×