BAŞKAN CANPOLAT: HALİLİYE İÇİN DURMADAN, YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ

Haliliye Belediyesi 2022 Yılı Haziran Ayı ilk Meclis Birleşimi gerçekleşti.

Devteyşti Mahallesinde bulunan Eyyüp Cenap Gülpınar Spor ve Yaşam Merkezi içerisindeki Meclis Toplantı Salonundaki birleşim, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat başkanlığında toplandı. Meclis üyelerinin katıldığı toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından önerge ile oluşan gündem maddeleri okundu.

Haliliye’ye yönelik kararların alındığı birleşimde Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Ankara’da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve diğer ilgili kurumlarla yapılan görüşmeler sonucu ilçeye 152 araç ve iş makinesi kazandırıldığını belirtti. Haliliye’de araç filosunun genişletildiğini kaydeden Başkan Mehmet Canpolat, “Haliliye Belediyesi olarak geleceğe yönelik olarak araç ve iş makinesiyle ilgili gerek çöp toplama gerek temizlik gerekse park bahçe ile fen işlerine hep birlikte burada meclisimizde aldığımız kararla araç envanterimizi güçlendiriyoruz. Ankara’da temaslarımız neticesinde olumlu sonuçlar aldık. 60 gün, 90 gün, 120 gün ve 150 gün bandında kademeli şekilde araçları alacağız. Aralık ayına kadar bu işlemi bitirmiş olacağız. Bu hususta meclisimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

GENÇLİĞE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Gençliğe ve geleceğe önem verdiklerini ifade eden Başkan Mehmet Canpolat, okulların kapanmasıyla gençler için tüm kursların faaliyete girdiğini belirtti. Yaz sıcaklarının arttığı Şanlıurfa’da gençleri Belediye bünyesinde hizmet veren havuzlara davet eden Başkan Mehmet Canpolat, “Okullar iki haftaya kadar kapanacak ama bizler gençlikle ilgili sürekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz hafta Ankara’da Spor Bakanı ile yaptığımız protokol çerçevesinde Haliliye ilçemize 20 tane halı saha, bir mini gençlik merkezi ve yine aynı zamanda okçuluk ile ilgili bir tesisi kazandırmış olacağız. Yaklaşık 40 milyona yakın bir tahsisli hibe şeklinde Spor Bakanlığının desteği oldu. Bu hususla alakalı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerimizi Haliliye halkı adına arz ediyoruz. Gençliğin her zaman yanındayız, gençliğin her zaman emrindeyiz. Haliliye Belediyesi olarak da genç kardeşlerimize gerek okul hayatlarında liselere ve üniversitelere hazırlanırken ve kendilerine eğitimleri hususunda hocalarımızla dershane niteliğindeki salonlarımızla, sınıflarımızla, kitapçıklarımızla, soru bankalarımızla sürekli yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Spora hazırlanan BESYO ve POMEM öğrencilerine de yine ayrıca özel hocalarımız ders veriyorlar. İfade ettiğim gibi gençliğe sürekli yatırım yapıyoruz. Genç kardeşlerimize Haliliye Belediyesinin havuzlarında kurslarımız açmış durumdayız. Hem serinlemek adına yaz sıcağında Urfa’da hem de çocuklarımız boğulmamaları adına Haliliye Belediyesinin havuzları genç kardeşlerimizi, çocuklarımızın, yavrularımızın hizmetindedir, bunu buradan ifade etmek isterim. Gerek yüzme kursları olsun, gerek judo gerek tekvando ve gerekse voleybol, basketbol birçok spor alanında Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğümüzün birçok kursuna vatandaşlarımızı, çocuklarımızı buradan davet etmek istediğimi ifade etmek isterim” diye konuştu.

“HALİLİYE İÇİN DURMADAN, YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

Haliliye’de projelerin bir bir yükseldiğini ve açılıştan açılışa koşacaklarını ifade eden Başkan Mehmet Canpolat, şöyle konuştu:

“Karşıyaka Mahallemizdeki semt pazarımızın açılışını gerçekleştirmiştik. Yaklaşık altı dönüm arazi üzerine 25 milyonun üzerinde bir yatırımdı. Vatandaşlarımız orada çok modern bir kapalı semt pazarına, bir zabıta müdürlüğüne, bir cami ve halı sahaya kavuşmuştu. Şuanda da yine Sancaktar Mahallemizdeki kompleks tesisimiz hazır. Haziran ayı ortalarında buranın açılışına hazırlanıyoruz. Orada da yine bir semt pazarı, yine çok amaçlı büyük bir salon ve yine bir parkla birlikte yaklaşık 5250 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiş olan tesisimizde Sancaktar Mahallesinde en kısa sürede haziran ayı ortaları civarında açmış olacağız, buradan da vatandaşlarımızı davet etmek istiyorum. Gastronomi merkezimiz İbrahim Tatlıses kültür merkezimizin içerisinde, artık sona yaklaştık. Arkadaşlarımız burada çalışmalarını sürdürüyorlar, inşallah bilahare bu açılışlar sonrası İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi, Konservatuar Müdürlüğünü, HAL-MES Meslek Edindirme Ofisini, Kütüphanemizi, Konferans Salonumuzu orada açacağız. Bununda şimdiden müjdesini vermek istiyorum. Ağustos ayı içerisinde de yine TOKİ ile işbirliğiyle inşa edilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın nezaretindeki, muhtemeldir ki Ağustos ayı içerisindeki Haliliye’nin en büyük bahçesi, en büyük yeşil alanı olarak ifade ettiğimiz yaklaşık 118 dönümlük Millet Bahçesinde vatandaşlarımızın emrine ve hizmetine girmiş olacak.  Bir taraftan yeni açılışlar yaparken, bir taraftan da yeni yeni temelleri hep birlikte inşallah atacağız. Haliliye için durmadan, yorulmadan 7/24 canla başla, canı gönülden çalışmaya devam edeceğimizi ifade edip, vatandaşlarımızdan her zaman olduğu gibi önce dualarını bekler, sonra teveccühleri içinde kendilerine şükranlarımız arz eder, saygılar sunarım.”

Eklenme Tarihi: 07.06.2022 09:23

×