SOSYAL BELEDİYECİLİKTE DE ÖNDE BELEDİYE; HALİLİYE

Haliliye Belediyesi, yürüttüğü temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, sosyal belediyecilikte de vatandaşların taktirini toplamaya devam ediyor. Kentte ilk defa başlatılan evde bakım hizmetiyle vatandaşlardan dua alan Haliliye Belediyesi, ibadethanelerin de ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor.

YAŞLI VE BAKIMA MUHTAÇ KİŞİLERE EVDE BAKIM HİZMETİ

Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar için kentte ilki gerçekleştirerek ‘evde bakım hizmeti’ başlattı. Bakıma muhtaç ve yaşlılara verilen hizmet kapsamında; Haliliye Belediyesi’ne bağlı ekipler, belirtilen adreslere giderek burada evsel ve kişisel ihtiyaçları karşılıyor. Ekipler, evlerini köşe bucak temizlediği yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerle sohbet edip, çay ve kahve ikramında da bulunuyor. Talep halinde bu kişilerin tıraş ihtiyacı da yine eve giden ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

Taktir toplayan hizmetle ilgili açıklama yapan vatandaşlar, Başkan Fevzi Demirkol’a ve Haliliye Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini, bu güzel hizmetlerden dolayı dua aldıklarını söyledi. 

İBADETHANELERİN İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR 

Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ibadethanelerden gelen talepleri de karşılıksız bırakmıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta yaptığı yardımlarda yaklaşık 3 bin metrekare halıyı merkez ve kırsal mahallelerdeki cami, taziye evi ve mescide döşedi. Daha temiz ortamda ibadet yapma imkanı sağlayan Başkan Fevzi Demirkol’a ve Haliliye Belediyesi’ne vatandaşlar teşekkür etti.

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de, ibadethanelerdeki halıların yıkama işlemini periyodik olarak yerinde gerçekleştiriyor.

Eklenme Tarihi: 10.02.2016 03:12

×