BAŞKAN DEMİRKOL: GENÇLERİMİZİN İSTİKBALİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “Haydi gençler kendi işinizin başına” sloganıyla başlatılan ve 710 kişiye verilmesi planlanan girişimcilik kursu kapsamında KOSGEB ile yapılan protokole katıldı. Gençlerin istikbalini düşündüklerini söyleyen Başkan Demirkol, “ Hep imzaladığımız protokollerin amacı Haliliye halkının, Haliliye insanının dünyanın en mutlu insani olmasını sağlamak” dedi.

Haliliye Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde düzenlenen imza törenine Başkan Fevzi Demirkol ve KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy katıldı. Haliliye Belediyesi ile KOSGEB İl Müdürlüğü arasında 710 kişiye verilmesi planlanan girişimcilik kursuyla ilgili düzenlenen protokolü Başkan Demirkol ile İl Müdürü Erkeksoy imzaladı.

Erkeksoy, girişimcilik kursuna verdiği önemden dolayı Başkan Demirkol’a teşekkür ederek, “Başkanımız girişimcilik noktasında bir kapıyı araladı. Bu eğitimler çok eğitimli. Bu eğitimi Haliliye Belediyemiz ve Başkanımız Fevzi Demirkol tarafından sizlere ücretsiz şekilde sunuyor” dedi.

Başkan Fevzi Demirkol ise kamuda paylaşımdan yana olduklarını belirterek, “Şimdi bizim bu imzaladığımız resmi kurumlarla ilk protokolümüz değil. Allah nasip ederse son protokolümüzde olmayacak. Hep imzaladığımız protokollerin amacı Haliliye halkının, Haliliye insanının dünyanın en mutlu insani olmasını sağlamak. Amacımız budur. Hep imzaladığımız protokollerde belediye olarak bir takım imkanlar sunduk. Devletimizin bazı kurumlarından da imkanlar aldık. Kamu da paylaşımdan yanayız” dedi.

Gençlerin istikbalini düşündüklerini ve iş sahibi olmaları noktasında çalışmalar yaptıklarının altını çizen Başkan Fevzi Demirkol, şöyle konuştu:

“Biz insana hizmet noktasında, insanın duasını almak noktasında tüm resmi dairelerimizin elindeki imkanlar neyse, bizim elimizdeki imkanlar neyse bu imkanları birleştirip halkımızın hizmetine sunmak noktasında kararlıyız. Görevde olduğumuz sürece bu anlayışımız devam edecek. Bugünkü KOSGEB Müdürümüz Sayın İdris Erkeksoy beyefendiyle imzaladığımız protokolle sadece gençlerimizin iş sahibi olmalarının, onların en mutlu şekilde Haliliye’de yaşamalarını temin etmek istiyoruz.”

Eklenme Tarihi: 12.02.2016 07:20

×