BAŞKAN DEMİRKOL: GÖBEKLİTEPE TÜM DÜNYAYA TANITILMALI

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği’nin düzenlediği “Tek kalem buluşmaları” toplantısına katıldı. Gazetecilerden tarihin bilinen en eski yapıtlarının bulunduğu Göbeklitepe’nin tanıtımı için haberler yapmalarını isteyen Başkan Demirkol, “Göbeklitepe gibi bir eserin basınımızın genç mensupları tarafından tüm dünyaya tanıtılmasını talep ediyoruz” dedi.

Başkan Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği’nin düzenlediği “Tek kalem buluşmaları” toplantısına katıldı. Dernek Başkanı Tahir Gülebak tarafından karşılanan Başkan Demirkol, toplantıya katılan gazetecilerle de görüştü. Haliliye Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetleri anlatan Başkan Demirkol, gazetecilerin de merak ettiği soruları yanıtladı.

Şanlıurfa ve bölgenin umudu olan Haliliye İlçe sınırları içerisinde yer alan tarihin bilinen en eski yapıtlarının bulunduğu Göbeklitepe’nin tüm dünyaya tanıtılmasını gazetecilerden talep eden Başkan Demirkol, “Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği’ne mensup genç gazetecilerimizle, basınımızın genç güzide mensuplarıyla bir araya geldik. Belediye olarak insanımıza hizmet etme noktamızdaki anlayışımızı ortaya koymak ve kendimizi ifade etmek için geldik. Ayrıca, bölgemizin sahip olduğu ve gençlerimizin istikbali olacak, doğmamış çocukların ekmek kapısı, huzur şehri Şanlıurfa’nın, tüm dünyaya tanıtılmasında sahip olduğumuz Göbeklitepe gibi bir eserin basınımızın genç mensupları tarafından tüm dünyaya tanıtılması yönündeki taleplerimizi ifade ediyoruz. Yapmış olduğumuz hizmetlerin dışında, karşılıklı sohbet anlayışı içerisinde gençlerimizin bize tavsiyelerini, Şanlıurfa’da ve Haliliye’de görmek istedikleri hizmetleri geleceğe dair umutlarını hep birlikte değerlendirdik. Bunlardan çalışmış olduğumuz, yapmış olduğumuz hizmetleri zaten yapmışız, yapmadıklarımızı ve yapacaklarımızı anlattık. Arkadaşlarımızdan tekliflerinden, tavsiyelerinden uygulanması mümkün olanlarını yine birlikte önümüzdeki günlerde uyguladıktan sonra yine bir araya geleceğiz. Bu tavsiyelerin boşa gitmediğini, bu hususta genç, yaşlı tüm kesimlerin bizim katılımcı belediyecilik anlayışımızı sergilemek amacından tüm vatandaşlarımızın da bize tavsiyelerini her zaman için bekliyoruz. Çalışan Gazeteciler Cemiyeti’ne mensup bu genç kardeşlerimizin gözlerindeki ışıktan ilkeli, doğru ve düzgün haber yapma noktasında kararlı olduklarını ve bu gözlerindeki şevkin ömür boyu devam etmesini Cenab-ı Hakk’tan temenni ediyorum” dedi.

Dernek Başkanı Tahir Gülebak ise toplantıya katıldıklarından dolayı Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ederek, “Başkanımızın da bilmesini isteriz; Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği olarak 15 günde bir Şanlıurfa’nın problemlerini bizzat sorumlu belediye başkanlarımızdan, müdürlerimizle karşılıklı tartışarak derneğimizde tek kalem çatısı altında toplanmaya başladık. Bugünde Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol, bizi kırmadı. Derneğimizi ziyaret etti” diye konuştu.

Karşılıklı konuşmalarının yapıldığı gece, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Eklenme Tarihi: 13.02.2016 05:17

×