BAŞKAN CANPOLAT: İMAM BAKIR MAHALLEMİZE HAYIRLI OLSUN

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, İmam Bakır Mahallesinde yapımı tamamlanan caminin açılışına katıldı. Başkan Canpolat, “Haliliye ilçemize, burada bulunan mümin kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

Haliliye Belediyesinin de katkılarıyla İmam Bakır Mahallesine yeni bir cami kazandırıldı.

İmam Bakır Mahallesinde yapımı tamamlanan Hacı Makbule Yaşar Cami, Başkan Mehmet Canpolat, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Eyyüpoğlu, İl Müftüsü Ramazan Tolan, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı programla açıldı. Başkan Mehmet Canpolat Hacı Makbule Yaşar Camiinin İmam Bakır Mahallesine hayırlı olmasını diledi.

Başkan Mehmet Canpolat, açılışta yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Camiler bizim ibadethanelerimiz, aynı zamanda minarelerde bizim İslam’ın sembolü. Bu doğrultu çerçevesinde müminler olarak bizler, Haliliye ilçemizin İmam Bakır Mahallesinde bu camiye ihtiyaç vardı. Biz de belediye olarak katkılar sunduk. Aynı zamanda da Makbule Yaşar ismi verilerek Yaşar ailesi de destek sundu. Tabi aynı zamanda mahalleli burayı sahiplendi. Müftülüğümüz dahil olmak üzere burada halkımız ve protokol ile birlikte açılış için buluştuk. Camimiz Haliliye ilçemize, burada bulunan mümin kardeşlerimize hayırlı, uğurlu olsun.”

İl Müftüsü Ramazan Tolan ise Başkan Mehmet Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Eklenme Tarihi: 26.11.2022 10:05

×