HALİLİYE’DE KÜLTÜR EVLERİ BİR BİR YÜKSELİYOR

Haliliye Belediyesi tarafından 1 Kasım seçimlerinden önce 34 kırsal mahallede yapılması planlanan ve temel atma töreni düzenlenen çok amaçlı kültür evleri bir bir yükseliyor. Başkan Fevzi Demirkol da, Kahraman kırsal Mahallesi’nde yapımı devam eden kültür evinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Fevzi Demirkol, beraberinde Belediye Meclis üyesi Abdurrahman Beyaz ve Abdulkadir Bağış, birim müdürleri ve teknik heyetle birlikte Kahraman kırsal Mahallesi’ni ziyaret etti. Burada Mahalle Muhtarı İsa Kılıç ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Başkan Demirkol, daha önceden yapılan hizmetleri yerinde inceledi. Başkan Fevzi Demirkol, mahalle sakinleriyle birlikte yapımı devam eden çok amaçlı kültür evinin de çalışmalarını denetledi. Çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi alan Başkan Demirkol, mahalle sakinlerine çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını ve kültür evinin hizmete gireceği müjdesini verdi.

Başkan Fevzi Demirkol, 300 nüfusun üzerinde yapılan bu hizmetin 300 nüfusun altındaki kırsal mahallelerde de planlama dahilinde yapacaklarını ifade etti. Başkan Demirkol, şunları kaydetti:

“Haliliye bölgesindeki insanların en mutlu ve en huzurlu şekilde yaşamalarını temin etmek bizim belediye olarak asli görevlerimiz arasında sayıyoruz bu anlayışı. Kentte ne varsa kırsalda da o olmasını zaman içerisinde temin etmek istiyoruz. 300 nüfusun üstündeki bütün kırsal mahallelerimizde çok amaçlı kültür evi yapıyoruz. 300 nüfusun altındaki kırsal mahallelerimizde de daha sonrasında planlama dahilinde bu hizmetleri götüreceğiz. Bugün Kahraman kırsal Mahallemizdeyiz. Bu tesisimizin açılışını da sağlıkla, mutlulukla birlikte yapacağız.”

Mahalle Muhtarı İsa Kılıç ise Haliliye Belediyesi’ne ve yaptıkları hizmetlerden dolayı Başkan Demirkol’a teşekkür etti.

Başkan Demirkol, incelemelerinin ardından bölgeden ayrıldı.

Eklenme Tarihi: 16.02.2016 01:57

×