ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADIK

BAŞKAN DEMİRKOL, SURİYELİ ÖĞRETMENLERİN DE ‘ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

 

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Öğretmenler Günü nedeniyle Suriyeli öğretmenlerin eğitim verdiği Şanlıurfa Valiliği Suriyeli Misafirler Bilgi ve Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti. Suriyelilere "Burası sizin eviniz, burada misafir değilsiniz" diyen Başkan Demirkol, Suriyeli öğretmen ve öğrencilere karanfil verdi.

 

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Öğretmenler Günü nedeniyle Şanlıurfa Valiliği Suriyeli Misafirler Bilgi ve Eğitim Merkezi'nde etkinlik düzenledi. Etkinliğe; Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı Ömer Polat, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, Haliliye Belediye Meclis üyesi Abdulkadir Bağış, Cuma Demir ve İmam Fidanoğlu ile diğer ilgililer katıldı.

 

Eğitim Merkezi'nde öğrenim gören Suriyeli öğrencilerin çeşitli oyun ve gösterileriyle başlayan etkinlikte konuşan Başkan Demirkol, Suriyelilere "yanlarında oldukları" mesajını verdi. Suriyeli öğretmen ve öğrencilere, "Burası sizin eviniz, burada misafir değilsiniz" diyen Başkan Demirkol, şöyle konuştu:

"24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir aradayız. 'Bana bir harf öğretenin kölesi olurum' diyen bir inançtan geliyoruz. Öğretmenlik öyle ulu bir meslek ki, yanı başımızda bir ateş, savaş var. Bu savaştan kaçarak ülkemize gelen misafirlerimizin içerisinde öğretmenlik mesleğine olan saygılarından ve hassasiyetlerinden dolayı vatanlarının uzağında yine mesleklerini yapıyorlar. Yeni nesiller eğitiyorlar. Göç etmek zorunda kalan tüm misafirlere hoş geldiniz diyorum. Evinizdesiniz ve bizde bir ensar anlayışıyla sizlerle olacağımızı, bunun senelerce süreceğini vaat ediyorum. Evinizdesiniz, kendinizi misafir gibi hissetmeyin. Yabancı değilsiniz kardeşimizsiniz. Siz muhacir, biz ensar. Ensar muhacire ne yapmışsa biz de aynısını yapmaya çalışıyoruz. Her ne kadar taklit etsek de onlara yetişmemiz mümkün değil."

 

Konuşmaların ardından öğretmen ve öğrencilere karanfiller veren Başkan Fevzi Demirkol, sınıfları da gezerek Suriyeli öğrencilerle görüştü. Merkez Müdürü Mustafa Koç ile de görüşerek merkezin eksiklikleri konusunda bilgi alan Başkan Demirkol, belirtilen eksikliklerin giderilmesi için de talimat verdi. "Okulumuzun ihtiyaçları var. Minik öğrencilerin eğitim gördüğü konteynırların camları kırık, damından su geliyor. Elektrik yok. Sahada düzenlenmesi gerek yerler var. Biz bunların eksikliklerini gidereceğiz." diyen Başkan Demirkol, öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra merkezden ayrıldı.

 

SURİYELİ ÇOCUKLARIN YOĞUN İLGİSİYLE KARŞILANDI

 

Eyyübiye bölgesindeki Suriyeli Misafirler Bilgi ve Eğitim Merkezi'ni de ziyaret eden Başkan Fevzi Demirkol, burada Suriyeli öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Suriyeli öğretmenlere karanfil veren Başkan Demirkol, Suriyelilere "yanınızdayız" mesajını verdi. Başkan Demirkol, burada yaptığı konuşmada ise şunları kaydetti:

"Öğretmenin bir, iki, üç çocuğu yok. Okuttuğu tüm öğrenciler, kendisinin çocuğudur. Çocuğundan ayırmayarak bütün öğrencilerini okutan, okuma yazma öğreten bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum."

Konuşmanın ardından öğrencilerin kısa gösterisini izleyen Başkan Demirkol ve beraberindekiler, merkezden ayrıldı. Başkan Fevzi Demirkol, ziyaret ettiği her iki ayrı merkezdeki öğretmenlere ise çeşitli yardım malzemeleri ile yardımda bulundu.


Eklenme Tarihi: 24.11.2014 11:04

×