GAZİANTEP ŞANLIURFALILAR DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN DEMİRKOL’A ZİYARET

Gaziantep Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’u makamında ziyaret etti.

Başkan Fevzi Demirkol’un makamında gerçekleştirilen ziyarette Gaziantep Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan’ın yanı sıra, Başkan Yardımcıları Rıfat Kocaoğlu, Mehmet Beşaltı, Sabri Sayan, Genel Sekreter Mehmet Emin Erdem, Dernek Saymanı Mehmet Durmuş ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özey, Ramazan Özdemir, İlhan Göktekin ve Abdurrahman Uçar hazır bulundu. Ziyarette, dernek olarak Gaziantep’te yaptıkları faaliyetleri anlatan Erdoğan’a, Başkan Demirkol Haliliye Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını ve Başkan Fevzi Demirkol’a iadeyi ziyarette bulunduklarını söyleyen Başkan Mustafa İsmet Erdoğan, “Sayın belediye başkanımızı makamında iadeyi ziyarette bulunmaktan şeref duyduk. Kendileri sağ olsunlar daha önce derneğimize Gaziantep’e ŞANLIDER’E geldikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizde kendilerine iadeyi ziyarette bulunduk. ŞANLIDER heyeti olarak, ŞANLIDER yönetimi olarak kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Fevzi Demirkol ise ziyaretle ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol “Gaziantep’te bulunan hemşerilerimizin birliği dayanışması ve uhuvvetinin kardeşliğinin sembolü olan Şanlıurfa Derneğinin temsilcileri başta heyet olarak bizi ziyaret mütevaziliğinde tevazulusunda bulundular. Başkanımız ve değerli heyetinin nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.1 Kasım öncesinde biz Gaziantep’e gittiğimizde bize çok kıymetli şekilde ev sahipliği yaptılar. Bizi ağırladılar misafir ettiler ve istediğimiz tüm faaliyetlerimizde bizimle birlikte oldular. Bizde bugün kendilerinin bu ziyaretinde bundan sonrasında Gaziantep’te yapacakları faaliyetlerde Türkiye’deki bütün Şanlıurfalılar derneklerine tüm faaliyetlerinde destek olacağımızı birlikte hareket edeceğimizi bizim hedefimizin ve gayemizin insanlarımızın daha mutlu yaşadığı bir Şanlıurfa olduğunu hep birlikte konuştuk. İnşallah insanlarımızın en iyi şekilde temsil edildiği Gaziantep’i de Cenab-ı Hakk bize yaşattı. Milletvekilimiz Sayın Abdülkadir Yüksel Gaziantep’te ilk defa bir Şanlıurfalı hemşerimiz Gaziantep’te milletvekili oldu. Bu bakımdan Gaziantep’teki vatandaşlarımızla, Gaziantep’teki dostlarımızla Şanlıurfa’dan göç etmiş olan ve ekmeğini işini kazanan hemşerilerimiz bir kardeşlik duygusu içinde yan yana oldular. Bu yan yana olmada hem siyasi olarak şuanda temsil noktasında olan ve geçmiş hayatımızda birlikte dost olduğumuz şuanda temsil noktasında olmayıp geçmişte temsil noktasında olanlarla bir kardeşlik duygusu gelişti. Bu Şanlıurfa Dayanışma Derneğinin başta Sayın Mustafa İsmet Erdoğan ve değerli heyeti olmak üzere bizim Şanlıurfa’mızın da tanıtımında ve sanayileşmesinde ayrıca Göbeklitepe’nin tanıtımında önemli bir vazife üstlendiklerini birlikte sohbet ettik. Bu hususta kararlılığımızı birlikte hareket edeceğimizi bir kez daha yeniledik. Bundan sonrasındaki çalışmalarımızda yine birlikte olacağız. Bu nazik ziyaretleri için değerli heyetimize teşekkür ediyorum.”

Eklenme Tarihi: 18.02.2016 09:02

×