BAŞKAN CANPOLAT’TAN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, 24 Temmuz Gazeteciler ve Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Basın çalışanlarının, meslek camiaları arasındaki yeri son derece değerlidir” ifadelerini kullandı.

 

 

Başkan Mehmet Canpolat, “Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri öğrenerek, öğrendiklerini özgür, tarafsız ve objektif bir şekilde haber alıp, haberi yayma noktasında en önemli görevi üstlenen basın dünyasının  bu anlamlı günü, bizler için çok büyük önem taşıyor” sözleriyle başladı mesajında şunları kaydetti:
“Basın çalışanlarının, meslek camiaları arasındaki yeri son derece değerlidir. Toplumları aydınlatmak gibi büyük sorumluluk üstlenen basının ve basın emekçilerinin, aldıkları sorumluluk ve üstlendikleri bu misyon ile demokrasimizin daha da güçlendiğini  görmekteyiz. Topumda meydana gelen olaylar hakkında kamuoyunu objektif, tarafsız ve doğru bilgilendirmek basınımızın temel görevidir. Böylesine önemli bir misyonu üstlenen gazetecilerin, bu ilkeler doğrultusunda ortaya koydukları emek, çaba ve gayretleri takdire şayandır. Kamu yönetimi ve vatandaşlarımız arasında bir köprü görevi üstlenen basınımızın, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olarak, onların doğru bilgilendirilmesi ve haber alma haklarının en iyi şekilde gerçekleşmesi için ortaya koyacakları çalışmalar büyük önem arz etmektedir. Büyük bir sorumluluk ve görev anlayışı içerisinde görevini yerine getiren basın mensuplarımızın, eğitimden sağlığa, ekonomiden spora her alanda hem Haliliye ilçemiz için  hem  Şanlıurfa için hem de yurdun dört bir köşesi için,
yapılan çalışmalara verdikleri destek ve katkı için teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, görevlerini büyük bir fedakarlıkla yerine getiren basın mensuplarına sağlık, mutluluklar ve çalışma hayatlarında başarılar dilerim."

Eklenme Tarihi: 24.07.2023 11:07

×