HALİLİYE BELEDİYESİ’NDEN YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMASI

Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Yenişehir Mahallesi’ndeki salı pazarı civarında yaptığı yeşillendirme çalışması kapsamında çeşitli türlere ait 224 yeni bitki ekimi gerçekleştirdi. 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yenişehir Mahallesi 236’ncı Sokaktaki park alanında ağaçlandırma çalışmasına başladı. Ekipler, ilk olarak içi çürüdüğü için yıkılma tehlikesi bulunan “okaliptüs” türü bir ağacı kesti ve ardından yeni bitkilerin ekilmesi için kazma işlemi yaptı. Kazma işleminin tamamlanmasının ardından ekipler, insana zarar vermeyen dikenli çit bitkileriyle alanı çevreleyerek, parka yakın kurulan salı pazarının yeni dikilen bitkilere zarar vermemesini amaçladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışma sonunda park alanına değişik türlere ait 224 yeni bitkinin ekimini gerçekleştirdi.

İçi çürüdüğü için devrilme tehlikesi geçiren bir ağacın kesildiğini ve yerine yenilerinin ekildiğini ifade eden Yenişehir Mahallesi Muhtarı Ramazan Sağır, şunları söyledi:

“Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, peyzaj çalışması için yanımıza geldiler. Gereken ağaçların budama işlerini gerçekleştirdi. Burada tehlike arz eden bir ağaç olduğu söylendi ve tehlikeye arz eden ağaç kesildi. Bir ağaç gitti ama buraya yenileri ekildi. Çalışmalarından dolayı Haliliye Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.”


Eklenme Tarihi: 28.11.2014 10:48

×