ANKARA’DAN HALİLİYE’YE; “İPEKYOLU’NDA EL SANATLARI” SERGİSİ

Haliliye Belediyesi’nin ortaklığıyla Ankara Altındağ Belediyesi Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinin, Karacağ Kalkınma Ajansı’nın ‘Sosyal Etkileşim Mali Destek Programı’ projesi kapsamında hazırladığı “İpekyolu’nda El Sanatları” sergisi, sanatseverlerle buluştu.

Altındağ Belediyesi ile Haliliye Belediyesi’nin Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinin, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın ‘Sosyal Etkileşim Mali Destek Programı’ (SEP) projesi çerçevesinde el sanatları sergisi hazırladı. Haliliye Belediyesi tarafından Aralık ayında Ankara’da açılan serginin ardından Altındağ Belediyesi Kadın Destek Merkezleri’nde hazırlanan el sanatlarının yer aldığı “İpekyolu’nda El Sanatları” sergisinin açılışı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin sergi salonunda gerçekleştirildi.

Altındağ Belediyesi ile Haliliye Belediyesi’nin proje ortağı olduğu serginin açılışına; Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve eşi Adile Demirkol, 22.Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Altındağ Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı Mehmet Atilla Maraş, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve eşi Ayşe Ekinci, Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Temel, Başkan Yardımcıları Aysel Göncü, Haci Kanduza ve Osman Uludağ, Karacağ Kalkınma Ajansı yetkilileri, belediye meclis üyeleri, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Temel, “İlkini aralık ayında yaptığımız serginin ikinci ayağında Haliliye Belediyesi’nin ev sahipliğinde burada bulunduk” dedi.

“ORTAKLAŞA PROJE SERGİLEDİK”

Haliliye Belediyesi ile Altındağ Belediyesi’nin ortaklaşa sergiledikleri proje kapsamında hem Ankara’da hem de Şanlıurfa’da “İpekyolu’nda El Sanatları” adı altında sergi açma fırsatı bulduklarını söyleyen Başkan Demirkol, emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Demirkol, şunları kaydetti:

“Bizim, ‘İpekyolu’nda El Sanatları’ adıyla, Karacağ Kalkınma Ajansı ile birlikte paydaş olarak da Altındağ Belediyesi’yle ortaklaşa proje sergiledik. Bunun adı sosyal etkileşim projesi. Bu projeyle bölgelerin, insanların kardeşliğini bir kez daha pekiştirmek istedik. Bizim bu kadın destek merkezlerimizin, yapmış olduğu ürünleri sosyal etkileşim projesi adı altında aralık ayında Altındağ Belediyesi’nde, sıcak candan kalbi ev sahipliğiyle Altındağ’da sergileme imkanımız olmuştu.”

BAŞKAN DEMİRKOL’U ANKARA’DAKİ SALDIRIYI KINADI

Başkan Demirkol, konuşmasında son olarak Ankara’da düzenlenen terör saldırısını kınadı. Hem Ankara’daki saldırıda hem de bölgedeki terör saldırılarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Demikrol, şunları söyledi:

“Maalesef, dün ve bundan önceki zamanlarda tekrarlanan olayların, sabotenin, haince saldırıların bir belirtisi ve en son örneği olan Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden insanlarımıza Cenab-ı Hakk’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Bu hainlerin muaffak olamayacağını, bizim bu niyetimiz, bu duruşumuz ve bizi dua ile destekleyen gönüldaşlarımız oldukları müddetçe muaffak olamayacaklardır. Döktükleri kanda boğulacaklardır. Dünkü saldırıda hayatını kaybedenlere, hem de  bölgemizdeki olumsuz olaylarda şehit düşen güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Emanetlerini en iyi şekilde muhafaza edeceğimizi de buradan ilan ediyorum.”

Konuşmaların ardından Başkan Demirkol, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekretervekili Hasan Meral’e hediye taktim etti. Başkan Demirkol’un eşi Adile Demirkol da, Ankara’dan gelen kadın kursiyerlere hediyeler taktim etti. Başkan Yardımcısı Tuncay Temel de, Başkan Demirkol’a kadın destek merkezlerinde yaptıkları bir tabloyu hediye etti.

SERGİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Konuşmaların ardından el sanatları sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Altındağ Belediyesi Kadın Destek Merkezlerindeki kursiyer ve usta öğreticilerin eserlerinin yer aldığı sergi, katılanlarının büyük beğenisini topladı. Sergi, 3 gün boyunca sanatseverleri kabul edecek.

Gerçekleştirilen projede; Karacağ Kalkınma Ajansı’nın ‘Düzey 2 Bölgeleri’ arasında sosyal etkileşimin arttırılması ve sosyal sermayenin geliştirilmesi genel amacıyla oluşturulan Sosyal Etkileşim Programı kapsamında TR51 (Ankara) ve TRC2 (Diyarbakır- Şanlıurfa) bölgeleri arasında güven ilişkilerinin geliştirilmesi, bilgi ve tecrübe paylaşımının arttırılması ve sosyal bağları güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Eklenme Tarihi: 14.03.2016 09:57

×