HALİLİYE BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün sağladığı “Evde Bakım Hizmeti”nden yararlanan kadınlar, belediyenin bakım hizmeti biriminde yer alan kadın personeller ve refakatçileri ile birlikte Karaali Kaplıcaları’na sağlık turuna götürüldü.

Günü birlik gerçekleştirilen kaplıca turu sabahın erken saatlerinden başlayarak akşam saatlerine kadar devam etti. 25 kadının katıldığı sağlık turunda kaplıca seansının yanı sıra misafirlere öğlen yemeği ikramında da bulunuldu. Evde Bakım Hizmeti personelinin de eşlik ettiği tur boyunca misafirler, bahar havasının da keyfini çıkardı.

Haliliye Belediyesi’nin ‘yanınızdayız’ sloganı ile başlattığı, maddi durumları gözetilmeksizin tüm ihtiyaç sahiplerine talep etmeleri halinde aralıksız devam ettirdiği ‘evde bakım hizmeti’; faydalanıcıların evlerinde kişisel bakımlarının yapılması, yaşadıkları yerlerin ihtiyaç ve temizliklerinin sağlanması gibi hizmetleri içeriyor.

Bölgenin önemli termal kaynakları arasında yer alan Karaali Kaplıcaları, birçok sağlık sorununun çözümü için de doğal bir kaynak olarak biliniyor.

KAPLICA TURUNUN ARDINDAN BAŞKAN DEMİRKOL’A TEŞEKKÜRLER YAĞDI

Gün boyu devam eden kaplıca turundan yararlanan kişiler günün sonunda yaşadıkları farklı gün ve aldıkları hizmetlerden dolayı Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a dualarla birlikte teşekkür ettiler.

Eklenme Tarihi: 18.03.2016 05:14

×