HALİLİYE’DEN ÖĞRENCİLERE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ

Haliliye Belediyesi bünyesindeki Psikolojik Danışmanlık Birimi, İbni Sina İlkokulunda öğrencileriyle buluştu. Çocuklara, teknoloji bağımlılığı konusunda eğitim veren ekipler, merak edilen soruları yanıtladı.

Haliliye Belediyesi, eğitime öncelik veren çalışmalarıyla her kesimin yanında oluyor.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla faaliyetlerini yürüten Kültür ve Sosyal İşler Psikolojik Danışmanlık Birimi ile her kesime dokunmaya devam ediyor. Ahmet Yesevi Millet Evinde yer alan Psikolojik Danışmanlık Biriminde görev alan uzman psikologlar, hem ailelere hem de çocuklara desteğini sürdürüyor. Hane ve okul ziyaretleri ile çeşitli konularda eğitim veren psikologlar, İbni Sina İlkokulunda öğrencilerle buluştu. Öğrencilere yönelik düzenlenen eğitimde teknoloji bağımlılığı ve teknolojinin doğru kullanımı konuları konuşuldu. Öğrencilere verilen seminerde, teknolojik bağımlılığı belirtileri, risk altındaki bağımlılıklar, süreçler ve bağımlılığın engellenme yöntemleri konusunda bilgilendirme yapıldı. Ekipler, gençlerin merak ettiği soruları yanıtlayarak, eğitimi tamamladı.

Haliliye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise Psikolojik Danışmanlık Biriminden faydalanmak isteyen vatandaşların Ahmet Yesevi Millet Evine başvurmaları gerektiği ifade edildi.

Eklenme Tarihi: 31.05.2024 13:09

×